Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Najlepsze projekty studentów PW

MaW
MaW
Mobilne centra co-workingu na dachach bloków z lat 60. to jeden z kilkunastu odważnych projektów autorstwa studentów Politechniki Warszawskiej.

Tylko do końca tygodnia w gmachu wydziału architektury Politechniki Warszawskiej można oglądać najciekawsze prace dyplomowe absolwentów uczelni z 2009 roku.

Studenci w swoich opracowaniach proponują najnowocześniejsze technologie, a także najnowsze trendy w architekturze. Na wystawie znajdziemy m.in. samowystarczalną wieżę, która mogłaby stanąć przy pl. Zawiszy.

Pomysł zrodził się w głowie Bartosza Świniarskiego. W ponad 300-metrowym budynku oprócz biur i mieszkań znalazłyby się ekologiczne farmy i plantacje roślin. Z kolei odpady z produkcji stanowiłyby paliwo zaopatrujące budynek i okolice w energię elektryczną. Projekt inspirowany jest prowadzonymi w Stanach Zjednoczonych badaniami nad samowystarczalnym budynkiem-miastem Extopia.



Konkurs: wygraj kurs!

Natomiast Piotr Straszak wziął na warsztat architekturę kryzysu. Wedle tych założeń nowopowstające budynki powinny być bardzo lekkie i przy niskich kosztach generować zyski dla mieszkańców. Straszak zaproponował by w mieście stworzyć sieć budynków pasożytów, w których mieściłyby się wynajmowane przez freelancerów biura coworkingowe. Lekkie konstrukcje montowane byłyby na dachach starych budynków i korzystałyby z już istniejących w nich instalacji. Zdaniem autora takie rozwiązanie pozwoliłoby ograniczyć ruch w mieście, ponieważ ludzie mogliby pracować w biurach położonych na dachach ich bloków.


Inny student zakończył swoje studia na Politechnice Warszawskiej projektując sieć ścieżek rowerowych i wypożyczalni rowerów, które miałyby usprawnić komunikację rowerową w stolicy. Projekt Olafa Moralewskiego zakłada połączenie istniejących już w mieście ścieżek w spójną całość. Świeżo upieczony architekt zaprojektował także specjalny rower miejski - mało atrakcyjny dla złodzei za to bardzo wytrzymały.

Projekty można oglądać do piątku 19 marca w budynku wydziału architektury przy ul. Koszykowej 55.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak działają oszuści - fałszywe SMS "od najbliższych"

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto