Najnowszy ranking FIFA - Polska spada w dół

Kamil Zganiacz
Pomimo bardzo dobrego zakończenia roku w wykonaniu Polaków, nasza reprezentacja spadła w najnowszym rankingu FIFA z 22. na 24. pozycję. Na czele opublikowanego 18 grudnia rankingu FIFA nadal znajduje się Brazylia.

Pomimo bardzo dobrego zakończenia roku w wykonaniu Polaków, nasza reprezentacja spadła w najnowszym rankingu FIFA z 22. na 24. pozycję.

Na czele opublikowanego 18 grudnia rankingu FIFA nadal znajduje się Brazylia. Na drugiej pozycji znajdują się aktualni mistrzowie świata Włosi, a trzecią lokatę zajmują reprezentanci Argentyny.

Polska spada o dwie pozycje

Reprezentacja Polski pomimo tego, że w ostatnich czterech spotkaniach (trzech eliminacyjnych do Euro 2008 i jednym towarzyskim) schodziła z boiska jako zwycięzca, to w rankingu Międzynarodowej Federacji Piłki Nożnej spadła z 22. na 24. pozycję. Sytuacja może wydawać się dziwna z jednego powodu. A mianowicie w poprzednim rankingu Polacy zaliczyli awans pomimo tego, że nie grali zbyt dobrze i mieli za sobą porażki, między innymi z Finlandią. Teraz gdy nasi piłkarze prezentują się bardzo dobrze i wygrywają, to w rankingu spadają w dół.

Pierwsza dziesiątka bez zmian

Pierwsza dziesiątka prezentuje się identycznie jak w poprzednim rankingu, mało tego reprezentacje zajmują dokładnie te same pozycje. Na czele z dorobkiem 1588 punktów znajduje się Brazylia. Canarinhos prezentują w ostatnim czasie wysoką formę (nie przegrali żadnego spotkania, a dziesięciokrotnie zwyciężali) tak więc ich wysoka pozycja nie może dziwić.

Na drugiej pozycji uplasowali sie Włosi. Mistrzowie świata zgromadzili 1560 punktów. Po zdobyciu mistrzostwa Włosi obniżyli nieco loty. Początek eliminacji do Euro 2008 nie był dla nich udany, zaledwie zremisowali z Litwą i przegrali z Francją. Ale obecnie Włosi znowu prezentują się bardzo dobrze, powrócili do formy. Kilka zwycięskich meczów przywróciło im wiarę we własne możliwości.

Na trzecim miejscu uplasowała się reprezentacja Argentyny. Piłkarze z Ameryki Południowej mają w swoich szeregach kilku znakomitych piłkarzy, jak choćby Hernan Crespo, czy Roman Riquelme, ale już od dawna nie wygrali żadnej liczącej sie imprezy. Argentyńczycy są obok Brazylii najlepszym obecnie zespołem z Ameryki Łacińskiej, ale ich tak wysoka pozycja w rankingu FIFA jest lekką niespodzianką.

Na czwartej pozycji znajdują wicemistrzowie świata Francuzi, piąta jest Anglia, szóste Niemcy, siódma Holandia, ósme miejsce zajmują rywale Polaków w walce o finały Euro 2008 - Portugalczycy.

Dziewiąta pozycja, to dla wielu może być olbrzymia niespodzianka. Uplasowała się na niej reprezentacja Nigerii. Decyzja co najmniej dziwna, gdyż Nigeryjczycy nie prezentują ostatnio nic godnego uwagi, a mimo to są w pierwszej dziesiątce. Dziesiąte miejsce przypadło w udziale reprezentacji Czech. Nasi sąsiedzi dobrze radzą sobie w eliminacjach do Euro 2008 i ich pozycja nie budzi zdziwienia.

Ważna zmiana na Euro 2024! Ukłon w stronę sędziów?