Najszybszy i 50 gol Włocłavii w tym sezonie. Passa trwa!

Michał Skonieczny (na niebiesko) strzelił 50 gola Włocłavii w tym sezonie
Michał Skonieczny (na niebiesko) strzelił 50 gola Włocłavii w tym sezonie Wojciech Alabrudziński

Trwa seria Włocłavii, która wiosną zanotowała piątą z rzędu wygraną. To była udana majówka dla podopiecznych trenera Mirosława Milewskiego. Najpierw przed własną publicznością pokonali Szubiniankę 5:1, a w minioną sobotę wygrali w Sępólnie Krajeńskim 4:2.W spotkaniu z Krajną już w trzeciej minucie włocławianie objęli prowadzenie po strzale Michała Skoniecznego, który w poniedziałek skończył 23 lata. Była to 50. bramka Włocłavii oraz najszybszy gol w tym sezonie (Skonieczny pobił rekord Bartłomieja Fetera, który w ubiegłą niedzielę strzelił 60 sekund później w meczu w Bydgoszczy z Zawiszą II). Po dwóch kwadransach było już 2:0, a po rzucie rożnym w zamieszaniu do siatki trafił (w drugim meczu z rzędu) Mateusz Ewert. Gospodarze odpowiedzieli w 38 min. po długim zagraniu Macieja Lipińskiego, Henryk Grajczyk głową zgrał do Leszka Majtczaka, który zdobył kontaktową bramkę.WYNIKI 24. KOLEJKITuż po zmianie błąd Sławomira Kosmeli wykorzystał wprowadzony Adam Matusiak i podwyższył wynik. Krajna nadal walczyła, po rzucie karnym Majtczaka, znów zbliżyła się do Włocłavii tylko na jedną bramkę. Jednak drugi gol w meczu w 60 min. Matusiaka, po akcji Skoniecznego, odebrał im już nadzieję na korzystny wynik. Dla Włocłavii to 17 ligowe zwycięstwo i 21 mecz (licząc rozgrywki Pucharu Polski) z rzędu bez porażki.WŁOCŁAVIA: Kaźmierczak - Szczęsny, Ewert (85, Malczak), Cichowlas, Piotrowski, J. Feter, Abbott, Gralewski, Czaplicki (46, Matusiak), Skonieczny (65, Ziółkowski), Kwiatkowski (85, Lisota).WYNIKI, STRZELCY, WIDEO, IV LIGA KUJAWSKO-POMORSKA Liczby Włocłavii po 24. kolejce21 ligowych meczów - 53 punkty53 gole zdobyte - 18 straconych17 zwycięstw, 2 remisy, 2 porażki9 zwycięstw, 1remis, 0 porażek u siebie8 zwycięstw 1 remis, 2 porażki na wyjeździe17 meczów z rzędu (+4 pucharowe) bez porażki23 spotkania (+2 pucharowe) w roli gospodarza bez porażki9 meczów (+ 3 pucharowe) bez straty gola25 bramek zdobytych w 1. połowie28 bramek zdobytych w 2. połowie6 goli zdobyte w 1. kwadransie gry12 goli zdobytych w ostatnim kwadransie gry7 bramek straconych w 1. połowie meczu11 bramek straconych w 2. połowie meczuDOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOKUSTRZELCY Włocłavii13 - Dawid Kwiatkowski10 - Billy Abbott6 - Mariusz Cichowlas, Michał Skonieczny4 - Piotr Szczęsny, Mateusz Ewert3 - Bartłomiej Feter, Adam Matusiak1 - Bartosz Czaplicki, Marcel Haberski,  Adrian Rogalski, Arkadiusz Suchomski. Jubileuszowe gole Włocłavii1 - Mateusz Ewert10 - Billy Abbott20 - Billy Abbott30 - Billy Abbott40 - Dawid Kwiatkowski50 - Michał SkoniecznyNajszybsze bramki w sezonie 2012/13 w IV lidze kujawsko-pomorskiej (liderem Drygalski, który trafił już w 30 sekundzie).Łukasz Drygalski (1 minuta) - Pomorzanin ToruńPomorzanin - Unia Janikowo 1:1 (0:0)Arkadiusz Kozłowski (2) - SpartaSparta Brodnica - Start Warlubie 2:4 (1:2)Leszek Majtczak (2) - KrajnaKujawianka Izbica Kujawska - Krajna Sępólno Krajeńskie 4:2 (0:2)Rafał Leśniewski (3) - Zawisza IINoteć Łabiszyn - Zawisza II 1:3 (0:1)Konrad Szubert (3) - Unia JanikowoKrajna - Unia J. 3:3 (1:1)Michał Skonieczny (3) - WłocłaviaKrajna Sępólno Krajeńskie – Włocłavia 2:4 (1:2)Bartłomiej Feter (4) - WłocłavuaZawisza II Bydgoszcz - Włocłavia 0:1 (0:1)Mariusz Gawroński (4, karny) - Kujawianka Izbica KujawskaKrajna - Kujawianka 1:3 (0:2)Robert Kawałek (4, karny) - Polonia BydgoszczPolonia - Unia J. 3:2 (3:2)Krzysztof Grunenberg (4) - PomorzaninFlisak - Pomorzanin 1:3 (1:2)Bartosz Śmigiel (4) - Mień LipnoGopło - Mień 5:1 (0:1)Mirosław Ostrowski (5) - Krajna Sępólno KrajeńskieKrajna - Unia Gniewkowo 3:2 (1:0)Filip Kozłowski (5) - Gopło KruszwicaGopło - Unia Janikowo 3:2 (3:0)Robert Jurek (5) - SzubiniankaSzubinianka Szubin - Start Warlubie 1:3 (1:2)Przemysław Kędziora (5) - Unia JanikowoUnia J. - Noteć 4:0 (2:0Piotr Szczęsny (5) - WłocłaviaWłocłavia - Zawisza II 4:2 (2:0) W sobotę Włocłavia na stadionie przy ul. Chopina 49/51 zmierzy się z Gromem Osie (początek godzina 17).