Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Największe zakłady zbrojeniowe na Mazowszu. Zatrudniają tysiące pracowników i wciąż szukają kolejnych. Oto, co oferują

Michał Mieszko Skorupka
Michał Mieszko Skorupka
Trwa rekrutacja do zakładów zbrojeniowych na Mazowszu. Oto, co oferują
Trwa rekrutacja do zakładów zbrojeniowych na Mazowszu. Oto, co oferują Polska Grupa Zbrojeniowa
Zakłady zbrojeniowe na Mazowszu, wschodzące w skład PGZ - czyli jednego z największych koncernów obronnych w Europie, zatrudniają obecnie blisko 4 100 pracowników. Atrakcyjne umowy, szeroki pakiet świadczeń, szkolenia oraz możliwość rozwoju - to tylko niektóre z czynników, dla których o zatrudnienie w tej branży stara się coraz więcej osób. Poniżej przedstawiamy informacje na temat tego, czym zajmują się poszczególne mazowieckie zakłady, a także jakich pracowników aktualnie poszukują.

Na terenie województwa mazowieckiego działa aktualnie kilkanaście zakładów zbrojeniowych należących do skarbu państwa oraz podmiotów prywatnych. Spośród spółek wchodzących w skład Polskiej Grupy Zbrojeniowej - czyli jednego z największych koncernów obronnych w Europie, swoją działalność na Mazowszu prowadzą:

  • Fabryka Broni "Łucznik” - Radom sp. z o.o. (Radom)
  • Wojskowe Zakłady Elektroniczne S.A. (Zielonka)
  • Wojskowe Zakłady Łączności nr 1 S.A. (Zegrze)
  • Wojskowe Centralne Biuro Konstrukcyjno-Technologiczne S.A (Warszawa)
  • PCO S.A. (Warszawa)
  • PIT-RADWAR S.A (Warszawa)
  • CENZIN S.A. (Warszawa)
  • ZURAD sp. z o.o. (Ostrów Mazowiecka)
Trwa rekrutacja do zakładów zbrojeniowych na Mazowszu. Oto, co oferują

Największe zakłady zbrojeniowe na Mazowszu. Zatrudniają tysi...

Spośród wyżej wymienionych, największymi zakładami są: PIT-RADWAR S.A., gdzie zatrudnienie znajduje około 1 400 pracowników, PCO S.A. - ponad 680 pracowników oraz Fabryka Broni "Łucznik” S.A., zatrudniająca ponad pół tysiąca osób.

Trwa rekrutacja do zakładów zbrojeniowych na Mazowszu. Oto, co oferująWikipedia / Daniel Koć

Spółki PGZ w województwie mazowieckim łącznie zatrudniają niemalże 4 100 pracowników.

Jak wygląda praca w zakładach zbrojeniowych?

Każdy z powyższych zakładów prowadzi działalność o odmiennym profilu. Część z nich, jak np. Fabryka Broni, PCO, czy PIT-RADWAR prowadzą głównie działalność produkcyjną. Inne, skupiają się przede wszystkim na działaniach badawczo-naukowych, choć efektem tych prac są konkretne wyroby oferowane użytkownikom z różnych służb mundurowych.

Poniżej prezentujemy informacje na temat robót, którymi na co dzień zajmują się pracownicy konkretnych zakładów zbrojeniowych wchodzących w skład Polskiej Grupy Zbrojeniowej, zlokalizowanych na Mazowszu.

Fabryka Broni "Łucznik” - Radom sp. z o.o. - słynie z produkowanej broni strzeleckiej o najwyższej światowej jakości. Dziś są to przede wszystkim karabinki 5.56mm MSBS Grot i 5,56mm Beryl i Mini Beryl oraz pistolety VIS 100, także w wersji cywilnej.

Wojskowe Zakłady Elektroniczne S.A. - specjalizują się w produkcji sprzętu rozpoznania, walki radioelektronicznej, ale także elementów systemów rakietowych. Ważną częścią działalności jest działalność w obszarze badań i rozwoju.

Wojskowe Zakłady Łączności nr 1 S.A. - specjalizują się w rozbudowie i tworzeniu systemów łączności stacjonarnej i mobilnej dla różnych służb, w tym przy wykorzystaniu systemów informatycznych.

Wojskowe Centralne Biuro konstrukcyjno-Technologiczne S.A. - specjalizuje się m.in. w produkcji urządzeń zasilających do różnych typów statków powietrznych wykorzystywanych m.in. w wojsku, policji TOPR czy LPR.

PCO S.A. - słynie z produkcji sprzętu opto- termo- i noktowizyjnego działający na rynku od ponad 40 lat. Jest największym polskim producentem wyrobów optoelektronicznych z zastosowaniem technologii noktowizyjnej, termowizyjnej i laserowej.

PIT-RADWAR - jest jednym z czołowych dostawców urządzeń z zakresu elektroniki profesjonalnej dla Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej.

ZURAD sp. z o.o. - produkuje wyroby z szeroko pojętego zakresu bezpieczeństwa. W swojej ofercie ma zarówno urządzenia kontrolno-pomiarowe wykorzystywane przez służby dbające o bezpieczeństwo ruchu drogowego, urządzenia do odkażania wykorzystywane w walce z pandemią, czy też rozwiązania modułowe wykorzystujące systemy kontenerów dopasowane do oczekiwań odbiorców.

CENZIN - renomowana polska firma handlowa, działająca na międzynarodowym rynku obrotu bronią, sprzętem specjalnym. Specjalizuje się także w­ dostawach części zamiennych, usług serwisowych oraz transferze specjalistycznych technologii i ­know-how.

Trwa rekrutacja do zakładów zbrojeniowych na Mazowszu. Oto, co oferująPolska Grupa Zbrojeniowa

Jak wygląda rekrutacja do zakładów zbrojeniowych?

O tym, jak wygląda rekrutacja do zakładów zbrojeniowych oraz jakich specjalistów aktualnie one poszukują, rozmawialiśmy z rzeczniczką prasową PGZ, Beatą Perkowską.

Stosujemy transparentne procedury zatrudniania pracowników. Kandydaci chcący podjąć pracę w PGZ, przechodzą przez ustrukturyzowany proces rekrutacji, składający się najczęściej z 3 etapów. Na każdym etapie procesu dbamy o komunikację z kandydatami – standardem jest stosowanie nowoczesnych narzędzi wspierających procesy rekrutacyjne. Jesteśmy także aktywni na portalach, na których zamieszczamy nasze oferty zatrudnienia. Dobrze przeprowadzony proces rekrutacyjny pozwala na zweryfikowanie umiejętności i profilu kandydata, a potencjalni kandydaci mają możliwość zapoznania się z naszą Grupą, wartościami jakimi się kierujemy i oczekiwaniami przyszłego pracodawcy. Pozytywne przejście pełnego procesu rekrutacji kończy się zawarciem umowy - wyjaśnia Beata Perkowska.

Obecnie trwa rekrutacja na stanowiska produkcyjne, inżynieryjne, IT oraz wsparcia biznesu.

Proces rekrutacji rozpoczyna się od bardzo szczegółowo opisanego profilu poszukiwanych kandydatów. Następnie przy wykorzystaniu odpowiednich źródeł pozyskiwania ofert - wychodzimy z ofertami na tzw. rynek. Kandydaci składają swoje oferty (CV), które są analizowane przez HR oraz przyszłych przełożonych pod kątem zgodności oferty z profilem stanowiska. Wybrani kandydaci zostają zaproszeni na rozmowę kwalifikacyjną. Po przeprowadzonych rozmowach dział HR podsumowuje wyniki procesu rekrutacyjnego i najlepszym kandydatom przedstawia propozycję zatrudnienia. Warunki, które należy spełnić są zależne od stanowiska i są ściśle określone w ogłoszeniu o pracę - tłumaczy rzeczniczka Polskiej Grupy Zbrojeniowej.

Beata Perkowska informuje, że obecnie na terenie Mazowsza aktywnych jest ok. 50 ogłoszeń rekrutacyjnych. Ich liczba zmienia się w zależności od aktualnych potrzeb pracodawców (spółek).

Trwa rekrutacja do zakładów zbrojeniowych na Mazowszu. Oto, co oferująPolska Grupa Zbrojeniowa

Jak wygląda oferta dla nowych pracowników?

Osoby zainteresowane pracą w zakładach zbrojeniowych mogą liczyć na m.in.:

  • Umowę o pracę
  • Szeroki pakiet świadczeń dodatkowych
  • Dofinansowanie do wypoczynku i pakietów sportowych
  • Dostęp do prywatnej opieki medycznej
  • Dodatkowe wsparcie finansowe

Pracodawcy z PGZ współfinansują udział pracowników w programach rozwojowych oraz bieżących szkoleniach biznesowych umożliwiających pracownikom rozwój kompetencji i kwalifikacji zawodowych. Proces rozwoju kompetencji zawodowych pracowników spółki obejmuje także naukę języków obcych oraz studia - tłumaczy rzeczniczka PGZ.

Rozwój pracowników

Rzeczniczka prasowa PGZ wyjaśnia w rozmowie z naszym portalem, że zakłady zbrojeniowe wspierają pracowników w zakresie rozwoju i zdobywania nowych kompetencji zawodowych.

Polityka szkoleniowo-rozwojowa zapewnia pracownikom ciągły rozwój poprzez przygotowywanie pracowników do pełnienia bieżących i przyszłych ról organizacyjnych. Realizacja szkoleń uzależniona jest od rodzaju i liczby zdiagnozowanych potrzeb rozwojowych pracowników - mówi Beata Perkowska.

Pracownicy zakładów zbrojeniowych na Mazowszu, mogą liczyć na udział w szkoleniach dotyczących:

  • Zdobywania i uzupełniania wiedzy
  • Nabywania i rozwijania umiejętności
  • Kształtowania właściwych postaw zawodowych

Praca w spółkach Polskiej Grupy Zbrojeniowej charakteryzuje się przede wszystkim unikatowymi możliwościami rozwoju zawodowego i możliwością uczestnictwa w wielu różnych bardzo zaawansowanych technologicznie projektach z dziedziny obronności. Stawiamy na współpracę długoterminową, dlatego bardzo dbamy o rozwój kompetencji pracowników i ich satysfakcję z codziennej pracy - mówi Beata Perkowska z PGZ.

od 7 lat
Wideo

Jakie są wczesne objawy boreliozy?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto