Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Napisz opowiadanie i wygraj konkurs. Dzielnica Żoliborz zaprasza do współpracy z czeskim artystą

Aleksandra Jaszczuk
fot. E. Ganc/ Polskapresse
Od końca czerwca trwa konkurs na krótkie opowiadanie skierowanie do mieszkańców Żoliborza. Jan Mancuska, wybitny czeski artysta wybierze trzy historie i wyreżyseruje na ich podstawie filmiki, które będą wyświetlane podczas kina plenerowego.

„Odkrywanie codzienności”- tak nazywa się projekt akcji zorganizowanej przez jedną z dzielnic Warszawy. Mieszkańcy do 30 lipca mogą przesyłać krótkie historyjki, które sami przeżyli lub zasłyszeli od innych osób. Adres, na który trzeba nadsyłać zgłoszenia w zamkniętej kopercie to Urząd Dzielnicy Żoliborz m.st. Warszawy ul. Słowackiego 6/8 01-627 Warszawa lub mailowo: [email protected] z dopiskiem: „Opowiadanie dla Jana”. Przesłane materiały będą podstawą do dalszych działań w ramach całej akcji. Każda z opowieści nie powinna przekraczać 3 stron maszynopisu. Organizatorom zależy na autentyczności, bo to będzie świadczyło o sile i powodzeniu tego przedsięwzięcia.

Następnie trzy wybrane przez czeskiego artystę opowieści będą wyreżyserowane. W samej realizacji wszystkich filmów uczestniczyć będą studenci jednej z warszawskich szkół filmowych. Mancuski sam zajmie się kręceniem,a prace w stoicy będą przebiegały pod jego nadzorem.

Jak zapewniają organizatorzy weźmie on także aktywny udział zarówno w lokalnej jak i międzynarodowej promocji tego przedsięwzięcia. Do współpracy włączą sie też jego galerie Andrew Kreps Gallery w Nowym Jorku i Galerie Meyer Rieger w Berlinie.

Czytaj też: Casting do Top Model na Torwarze w Warszawie. Zobacz fotorelację

Trzeci etap projektu obejmuje zaprezentowanie w przestrzeni publicznej finalnego efektu akcji. Nastąpi to we wrześniu tego roku. Wszystkie filmy będą wyświetlane na specjalnie zaprojektowanym ekranie codziennie o tej samej godzinie bez względu na obecność publiczności.

Jan Mancuski wymyślił projekt „Opowiadanie dla Jana”, który nawiązuje do zrealizowanego dwa lata temu podobnego pomysłu w stanie Nowy Jork. Autor na co dzień tworzy instalacje przestrzenne i video, które osadza w specjalnie dobranym kontekście architektonicznym. Jego prace znajdują się w kolekcjach najważniejszych instytucji na świecie, m.in. Centre Pompidou w Paryżu, Museum of Modern Art w Nowym Jorku.

Czytaj też:Bungee w Warszawie. Zobacz gdzie możesz skoczyć

Codziennie najświeższe informacje z Warszawy na Twoją skrzynkę. Zapisz się do newslettera!

od 7 lat
Wideo

Jak czytać kolory szlaków turystycznych?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto