MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Narkotyki w Warszawie. Blisko 800 kg różnych substancji rocznie. Oto dzielnice, które mają największy problem

Alicja Glinianowicz
Alicja Glinianowicz
Narkotyki w Warszawie. Jak udaje nam się ustalić tylko od początku tego roku do połowy października Komenda Stołeczna Policji stwierdziła 3894 przestępstwa związane z posiadaniem środków odurzających. Łącznie do końca września tego roku zabezpieczonych zostało 781,9 kg różnych substancji. "Pamiętajmy, że Warszawa jest stolicą kraju, dużą aglomeracją, gdzie przecinają się główne szlaki komunikacyjne" - tłumaczy w rozmowie z nami sierż. Bartłomiej Śniadała z KSP. W których dzielnicach najczęściej dochodzi do zatrzymań za posiadanie narkotyków oraz o które substancje chodzi? Przedstawiamy najnowsze dane z policji.

Jak dowiedzieliśmy się w Komendzie Stołecznej Policji funkcjonariusze w okresie od stycznia do połowy października (13 października) tego roku odnotowali na terenie Warszawy w sumie 3894 przestępstwa związane z posiadaniem narkotyków. Liczba podejrzanych wyniosła łącznie 3526. Ośmiu z zatrzymanych służby nie przypisały do żadnej z dzielnic.

W analogicznym okresie w roku 2021 w stolicy stwierdzono natomiast 2989 takich przestępstw, a liczba podejrzanych była równa 2671. Wówczas 14 podejrzanych nie było przypisanych do konkretnego rejonu miasta.

Z danych przekazanych nam przez policję wynika, że łącznie w zeszłym roku odnotowano 3503 (w tym 15 bez przypisanej dzielnicy) przypadki posiadania środków odurzających, zaś w 2020 roku liczba ta była nieco mniejsza, wówczas przestępstw narkotykowych stwierdzono 3404 (w tym 17 bez przypisanej dzielnicy).

- W przypadku handlu narkotykami zazwyczaj możemy mówimy o zorganizowanych grupach przestępczych, a w przypadku posiadania takich substancji o osobach indywidualnych – wskazuje w rozmowie z nami sierż. Bartłomiej Śniadała z Komendy Stołecznej Policji.

Narkotyki w Warszawie. Gdzie dochodzi do takich przestępstw najczęściej?

Wejdź w naszą galerię i zobacz dane dotyczące przestępstw związanych z posiadaniem narkotyków na terenie Warszawy w bieżącym roku oraz latach ubiegłych.

Narkotyki w Warszawie. Blisko 800 kg różnych substancji rocz...

Narkotyki w Warszawie. Marihuana, kokaina i mefedron wśród najpopularniejszych środków odurzających

- Jeśli chodzi o ilość zabezpieczonych narkotyków, pamiętajmy, że Warszawa jest stolicą kraju, dużą aglomeracją, gdzie przecinają się główne szlaki komunikacyjne. Trzeba również wziąć pod uwagę dużą liczbę mieszkańców. Do najczęściej zabezpieczanych narkotyków przez funkcjonariuszy garnizonu stołecznego należą krzewy konopi innych niż włókniste, marihuana w postaci suszu, haszysz, kokaina, mefedron, a także tabletki ekstazy – tłumaczy sierż. Śniadała.

Narkotyki w Warszawie. Blisko 800 kg substancji w ciągu roku

Jak udaje nam się dowiedzieć, w roku ubiegłym stołeczni policjanci zabezpieczyli blisko 650 kilogramów narkotyków, w tym ponad 1500 tabletek ekstazy oraz prawie 3000 krzewów konopi innych niż włókniste. Łącznie w roku 2021 zabezpieczonych zostało 797,6 kg wszystkich środków odurzających.

Natomiast od początku 2022 roku funkcjonariusze stołecznego garnizonu przechwycili prawie 750 kilogramów wskazanych wyżej substancji, a także blisko 1300 sztuk tabletek ekstazy oraz ponad 3600 sztuk krzewów innych niż włókniste. Łącznie do końca września 2022 roku zabezpieczonych zostało 781,9 kg narkotyków.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Zakaz handlu w niedzielę. Klienci będą zdezorientowani?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto