Polecamy

Narodowa kwarantanna już o krok - co to będzie oznaczało? Co będzie zabronione? © Jaroslaw Jakubczak/ Polska Press
[1/11]

Narodowa kwarantanna już o krok - co to będzie oznaczało? Co będzie zabronione?

Ponad 27 tysięcy nowych zakażeń koronawirusem potwierdzono w czwartek i w piątek w całej Polsce. Oznacza to ponad 70 zachorowań na 100 tysięcy mieszkańców. Jeśli ten poziom utrzyma się przez siedem kolejnych dni, w Polsce ogłoszona zostanie "dotkliwa, narodowa kwarantanna i pełen lockdown". Tak zapowiedział premier Mateusz Morawiecki. Już w piątek premier oznajmił, że narodowej kwarantanny możemy spodziewać się "za tydzień lub dwa".

Co to oznacza w praktyce? Co podczas narodowej kwarantanny będzie zabronione? Jakie kolejne dziedziny gospodarki zostaną zamknięte? Zobacz na kolejnych slajdach, posługując się klawiszami strzałek, myszką lub gestami.

Przejdź do kolejnego slajdu

Prawdopodobnie w środę lub czwartek rząd ogłosi wprowadzenie Narodowej Kwarantanny. Rosnąca liczba zakażeń na to wskazuje. Będzie ona obowiązywać prawdopodobnie od soboty 14 listopada. Co w praktyce będzie oznaczała "dotkliwa, narodowa kwarantanna", której wprowadzenie w Polsce zapowiedział premier Mateusz Morawiecki? Staje się ona scenariuszem coraz bardziej realnym.

Najnowsze wiadomości

reklama