MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Nasze szczypiornistki odnoszą sukcesy na szczeblu regionalnym

Łukasz Respondek
Najstarsza grupa zawodniczek: górny rząd: Karolina Kubasa, Marlena Weiss, Agata Burzyńska, Daria Dylong, Sandra Wolny, Dorota Wior, w środkowym rzędzie: Magdalena Stręzioch, Sandra Dorna, Alicja Rogala (bramkarka), w dolnym rzędzie: Joanna Postek, Nicola Romanowska, Klaudia Stokłosa.
Najstarsza grupa zawodniczek: górny rząd: Karolina Kubasa, Marlena Weiss, Agata Burzyńska, Daria Dylong, Sandra Wolny, Dorota Wior, w środkowym rzędzie: Magdalena Stręzioch, Sandra Dorna, Alicja Rogala (bramkarka), w dolnym rzędzie: Joanna Postek, Nicola Romanowska, Klaudia Stokłosa.
W przyszłym roku minie trzydzieści lat od kiedy w naszym mieście działa sekcja piłki ręcznej. O tym, że praca z młodymi szczypiornistkami w Miejskim Uczniowskim Klubie "Skałka - Śląsk" Świętochłowice jest na wysokim ...

W przyszłym roku minie trzydzieści lat od kiedy w naszym mieście działa sekcja piłki ręcznej. O tym, że praca z młodymi szczypiornistkami w Miejskim Uczniowskim Klubie "Skałka - Śląsk" Świętochłowice jest na wysokim poziomie świadczą nie tylko wyniki obecnych podopiecznych, ale również fakt, że niektóre z byłych zawodniczek grają w najlepszych, seniorskich drużynach w kraju.

Obecnie w klubie trenuje ponad sześćdziesiąt piłkarek. Czwarto i piątoklasistki to uczennice klas sportowych SP nr 19. Biorą one udział w rozgrywkach turniejowych, które rozpoczynają się w listopadzie. Najstarszą grupą są uczennice klasy VI. Mimo, że nie chodzą do klasy sportowej, w swojej kategorii wiekowej są trzecim zespołem ubiegłego sezonu w regionie. Młode zawodniczki wystąpiły do tej pory w dwóch meczach ligowych obecnych rozgrywek. Pierwszy z UKS-em 31 Rokitnica wygrały 16:9, a w drugim pokonały drużynę Polho Czuchów 22:12.

- Najmłodsze przychodząc do nas mają dziesięć lat. Na początku to dla nich zabawa, ale stopniowo widać postępy. Zaczynają grać w turniejach i w lidze. Kiedy kończą wiek juniora (17, 18 lat - dop. red.) szukają klubów przygotowanych do pracy ze starszymi - wyjaśnia Helmut Książek, prezes MUKS i opiekun sekcji.

Treningi najmłodszych to ćwiczenia ogólnorozwojowe poszerzone o elementy podstaw piłki ręcznej. Z czasem dochodzi praca nad techniką indywidualną i drużynową, a także taktyka. Sekcja może działać dzięki pomocy miasta i dyrektorów szkół. Największy wkład mają jednak rodzice.

- Ćwicząc piłkę ręczną zyskuje się umiejętność pracy w zespole. Sport uczy obowiązku i odpowiedzialności. Dziewczęta mają szansę poznawać różne obiekty naszego regionu, co również jest swojego rodzaju nauką sportowego życia - dodaje Helmut Książek.

Różne miejsca treningów

Szczypiornistki trenują nie tylko na sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej numer 1. Ten obiekt jest jednak najodpowiedniejszy do ćwiczenia piłki ręcznej i trenerzy korzystają z niego najchętniej. Godziny treningów poszczególnych grup są uzależnione od dostępności sali gimnastycznej. Dla potrzeb sekcji obiekt przy ulicy Zubrzyckiego jest otwarty w poniedziałki i wtorki od godz. 15.30 do 17.30, w piątki od 15.30 do 18 i w soboty od godziny 10. do 13. Zajęcia odbywają się również w Domu Sportu w Lipinach, gdzie sala jest dostępna poniedziałki, czwartki i piątki od 13. do 14.30. Dziewczęta z roczników 1996, 1997 i 1998 mogą się zgłaszać w wyżej wymienionych godzinach. Zostaną skierowane do odpowiedniej grupy. Miesięczna składka to 5 złotych.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Ważna zmiana na Euro 2024! Ukłon w stronę sędziów?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto