Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Neonowy mural na siedzibie drogowców. Warszawę rozświetliła kolorowa instalacja

Joanna Postrzednik
Joanna Postrzednik
Neonowy mural na siedzibie drogowców. Warszawę rozświetliła kolorowa instalacja
Neonowy mural na siedzibie drogowców. Warszawę rozświetliła kolorowa instalacja Szymon Starnawski
Warszawiacy mogą podziwiać wyjątkową instalację na ścianie siedziby ZDM przy ulicy Chmielnej 120. Mural Tytusa Brzozowskiego wzbogacił się o nowy element - neonowe obręcze, które oświetliły elementy malowidła. Więcej informacji w tekście poniżej.

Neonowa instalacja na ścianie budynku ZDM

Na ścianie siedziby ZDM przy ulicy Chmielnej 120 na Woli pojawiła się neonowa instalacja. Świecące okręgi dopełniły obecny na ścianie mural autorstwa Tytusa Brzozowskiego, który został namalowany pod koniec maja 2019 roku. Dzieło przedstawia charakterystyczne dla Warszawy punkty - kamienice z typowymi dla Starego Miasta domkami, Pałac Kultury, rotundę i kościoła Zbawiciela. Teraz instalacja robi jeszcze większe wrażenie, szczególnie tuż po zmroku, gdy mural oświetlany jest kolorowym światłem neonów. - Planowany montaż neonu był od początku uwzględniony w projekcie muralu. Przed uruchomieniem instalacji przeprowadziliśmy testy różnych wariantów kolorystycznych oraz intensywności świecenia - informuje ZDM.

Zobaczcie też:

ZOBACZ, jak wygląda podświetlony mural

Neonowy mural na siedzibie drogowców. Warszawę rozświetliła kolorowa instalacja

Neonowy mural na siedzibie drogowców. Warszawę rozświetliła ...

Przygotowany przez mistrza neonów

Jak informuje miasto, wykonanie neonu zostało powierzone specjalistom, których dzieła od dawna zdobią stolicę. Spod ręki pana Jacka Hanaka wyszły takie neony jak żoliborski „Światłotrysk”, czyli charakterystyczne „bąbelki” w parku Kępa Potocka. Sprawdziliśmy, jak przebiega produkcja neonów i ile to kosztuje. Relację z wizyty w fabryce neonów Jacka Hanaka przeczytacie w artykule TUTAJ.

Warszawskie neony. Zajrzeliśmy do pracowni mistrza, w której...

Mural dla warszawiaków

Przypomnijmy, że mural Tytusa Brzozowskiego jest dedykowany warszawiakom. Dzieło to opowieść o rozpędzonej Warszawie, mieście dynamicznym, szybkim, pełnym gwaru i zabawy. Ważnym elementem projektu są potężne koła – symbol ruchu i mobilności. To właśnie na nich Warszawa pędzi po wijącej się drodze. Miasto składa się z kilku warstw, które budują charakter stolicy. Na samym dole znalazły się kamienice z typowymi dla Starego Miasta domkami na dachach. Wyżej są budynki z późniejszego okresu rozwoju Warszawy - kamienice przy ul. Chmielnej 98 i 108 oraz Złotej 75. Kolejna warstwa to rotunda przynależna do gmachu Ministerstwa Komunikacji projektu Bohdana Pniewskiego i ulica Chałubińskiego w zestawieniu z dwiema wieżami Marriottem oraz Elektrim. Miejsce obok zajął najbardziej rozpoznawalny warszawski budynek- Pałac Kultury. Ostatnim elementem muralu jest kaplica kościoła Zbawiciela.

od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto