Nico Betzen z Luksemburga złamał nogę wychodząc z balonu

Informacja nadesłana
Wojciech Nawrocki
Nico Betzen z Luksemburga złamał nogę wychodząc z balonu.

18 Mistrzostwa Europy Balonów na Ogrzane Powietrze za nami [zdjęcia] Tak wielkiej imprezy balonowej w Polsce jeszcze nie było. 81 załóg z 24 krajów przez tydzień rywalizowało ze sobą i z pogodą na kujawskim niebie. Rozegrano 5 lotów i 18 konkurencji. Każdego dnia był inny lider. Dopiero po ostatnim locie na czele pojawił się Rokas Kostiuškevičius z Litwy, student fizyki oraz zarządzania. Tytuł Pierwszego Wicemistrza Europy zdobył ojciec Rokasa – Rimas Kostiuškevičius. Miejsce trzecie i tytuł Drugiego Wicemistrza, wywalczył Hiszpan - Ivan Ayala Alcalde. Stefan Zeberli ze Szwajcarii, który bronił tytułu, ostatecznie uplasował się tuż za podium, na miejscu piątym. Czwarty był młody zawodnik z Wielkiej Brytanii - Dominic Bareford. Wspaniale spisali się Polacy. Włocławianin Bartosz Nowakowski, zajął bardzo wysokie, 7 miejsce. Drugi nasz zawodnik Arkadiusz Iwański w klasyfikacji finałowej zakończył rywalizację na miejscu 18, a Zbigniew Jagodzik z Leszna zajął miejsce 51. Pełne wyniki zawodów - http://www.debruijn.de/results/2013/pnlk/results.htm#totalsNajmłodszym pilotem był dwudziestoletni Brytyjczyk Dominic Bareford, najstarszym Jan Fokken z Holandii, który ma 67 lat. Największym pechowcem Nico Betzen z Luksemburga, który po pierwszym locie wysiadając z kosza ... złamał nogę. Podczas pięciu dni startów oraz lotów treningowych zużyto około 40 tysięcy litrów propanu.