Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Nie żyje Kazimiera Utrata. Aktorka zmarła w wieku 86 lat. Przytaczamy najważniejsze fakty z życia zmarłej aktorki

Konrad Dąbrowski
Nie żyje Kazimiera Utrata. Aktorka zmarła w wieku 86 lat. Przytaczamy najważniejsze fakty z życia zmarłej aktorki
Nie żyje Kazimiera Utrata. Aktorka zmarła w wieku 86 lat. Przytaczamy najważniejsze fakty z życia zmarłej aktorki Pixabay.com/Zdjęcie ilustracyjne
Jak podał portal Filmpolski.pl, 12 sierpnia 2018 roku zmarła Kazimiera Utrata. Aktorka grała w teatrach i filmach, a także wielu serialach. Największą popularność przyniosła jej rola w serialu "Klan". W dalszej części artykułu przedstawiamy najistotniejsze fakty z życia aktorki.

Kazimiera Utrata nie żyje. Kiedy zmarła Kazimiera Utrata?

Nie żyje Kazimiera Utrata. Aktorka odeszła w niedzielę 12 sierpnia 2018 roku.
"12 sierpnia w wieku 86 lat zmarła Kazimiera Utrata. Choć w swoim dorobku miała kilkadziesiąt ról filmowych, to wielką popularność przyniosła Jej dopiero rola pani Stasi w telenoweli "Klan". " - czytamy w komunikacie wystosowanym na Facebookowym profilu portalu Filmpolski.pl.
Do tej pory nie opublikowano informacji dotyczących przyczyn śmierci aktorki.

Kazimiera Utrata – najważniejsze role

Kazimiera Utrata debiutowała w wieku 27 lat w filmie Andrzeja Wajdy. W filmie "Lotna" wcieliła się w rolę gosposi. Mimo wieloletniej kariery i ogromnej ilości odegranych ról w wielu filmach i serialach, Kazimiera Utrata najbardziej zostanie zapamiętana jako "Stasia z Klanu", w którym grała nieprzerwanie przez 21 lat (od 1997). W klanie dawała się poznać jako ciepła, starsza osoba, zawsze służąca dobrą radą i pomocą.

Ponadto Kazimiera Utrata zagrała w takich produkcjach jak:

  • Czterdziestolatek
  • Kochaj albo rzuć
  • Miś
  • Zmiennicy
  • Galimatias, czyli kogel-mogel II
  • Kuchnia polska

Kazimiera Utrata – ostatnie role

Od 2000 roku aktorka Kazimiera Utrata zagrała w następujących filmach i serialach:

  • Klan
  • Kasia i Tomek
  • Stary człowiek i pies
  • Małgosia contra Małgosia
  • Kochanie, chyba cię zabiłem
  • W rytmie serca

Kazimiera Utrata miała także wziąć udział w widowisku muzycznym "Wolność we krwi", organizaowanym z okazji stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Aktorka widywana była na próbach do tego wydarzenia, jednak zmarła na trzy dni przed jego premierą. Więcej na temat widowiska "Wolność we krwi" pisaliśmy tutaj: Wolność we krwi. Widowisko muzyczne na 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości

Kazimiera Utrata – biografia

Kazimiera Utrata urodziła się 5 lipca 1932 roku w Warszawie. Motorem napędowym jej kariery były występy w teatrach studenckich. W teatrze debiutowała w wieku 22 lat, zaś w filmie 5 lat później, kiedy to wypatrzył ją Andrzej Wajda i obsadził w filmie "Lotna". Kazimiera Utrata została nagrodzona wyróżnieniem na I Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu za wykonanie "Piosenki o okularnikach" napisanej przez Agnieszkę Osiecką.

Kazimiera Utrata – rodzina

Mężem Kazimiery Utraty był Marek Lusztig – kompozytor ściśle związany ze światem filmowym. Współpracował z Polską Kroniką Filmową przygotowując dla niej ilustracje muzyczne. Ponadto komponował i opracowywał podkłady dźwiękowe do wielu filmów.
Małżeństwo przez pewien czas mieszkało w Szwecji i tam wychowywało córkę Katarzynę. Niestety w 1972 mąż Kazimiery Utraty zginął w wypadku samochodowym. Wtedy aktorka na pewien czas całą uwagę poświęciła córce i nie brała udziału w żadnych produkcjach filmowych. Po kilku latach Kazimiera Utrata wróciła do pracy w Polsce, zaś jej córka na stałe osiedliła się w Szwecji.


Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto