Niespodzianka - Warta Śrem przegrała z walczącą o utrzymanie Rawią Rawicz. Podsumowanie piłkarskiego weekendu 14-15 maja 2022

Tomasz Barylski
Nie tak miało to wyglądać. Po dwóch wygranych z rzędu Warta Śrem została zatrzymana przez … walczącą o utrzymanie w V lidze Rawię Rawicz. Jak spisały się pozostałe drużyny z naszego regionu?

Warta Śrem zatrzymana przez młodą Rawię Rawicz

Przed sobotnim spotkaniem w Śremie zespół z Rawicza miał na swoim koncie zaledwie 6 zwycięstw w 23 rozegranych meczach. Młody zespół Rawii prowadzony przez Marka Nowickiego zagrał bez kompleksów i zaskoczył warciarzy. Trzeba przyznać, że mecz zaczął się po prostu źle dla podopiecznych Huberta Sciaka. Już w szóstej minucie nieprzepisowe zagranie w polu karnym i arbiter podyktował jedenastkę, którą pewnie wykorzystał Edwin Marchewka. Kilka minut później rywale po wrzucie z autu rozmontowali śremską defensywę wykorzystując błędy w ustawieniu. Jakub Czternastek wychodząc na dogodną pozycję nie miał problemu z umieszczeniem piłki w siatce. Miejscowi kibice ożywili się nieco po kontaktowym golu Bartosza Skrzypczaka. Jednak to było na tyle ze strony Warty tego dnia. Rywale z Rawicza wykorzystali to tuż po przerwie ustalając wynik meczu na 3:1 po kolejnych błędach defensorów.

Mecz nie ułożył się po naszej myśli. Przypadkowy karny, a później błąd w ustawieniu przy wrzucie z autu i było 0:2. Nie załamało to nas, bo czuliśmy, że ten mecz jest do wygrania. Złapaliśmy kontakt do przerwy, jednak na początku drugiej połowy goście strzelili na 1:3. Lepiej operowaliśmy piłką, ale nie mogliśmy znaleźć drogi do bramki. Rawia cofnęła się całym zespołem na własną połowę i mądrze broniła. Zabrakło nam czegoś w tym meczu, a szkoda bo liczyliśmy po dwóch wygranych na podtrzymanie passy

- powiedział Adrian Błaszak, pomocnik Warty Śrem.

Teksańska masakra piłą mechaniczną, czyli UKS Śrem bez litości dla Lechity Kłecko

W kultowej komedii sensacyjnej Juliusza Machulskiego “Killerów” było dwóch, a w talii trenera Piotra Tomaszczaka … dwóch Szymonów. To właśnie Szymon Maliński i Szymon Kędziora w niespełna szesnaście minut “rozprawili się” niczym zawodowi kilerzy z ekipą z Kłecka zdobywając cztery gole. Jeszcze przed przerwą piąte trafienie dorzucił Michał Wojciechowski i przyjezdni schodzili do szatni znokautowani. Po zmianie stron UKS dokończył dzieła zniszczenia, a rywale zdołali jedynie odpowiedź honorowym trafieniem Filipa Kruczyńskiego.

Kolejny krok na drodze do awansu wykonała drużyna prowadzona przez Patryka Halaburdę. Kłos Zaniemyśl wywalczył cenne trzy punkty w wyjazdowym starciu z Sucharami Suchy Las. O wygranej zaniemyskiego zespołu zadecydował rzut karny, który pewnie wykorzystał Szymon Grzelak. Na sześć kolejek przed końcem sezonu Kłos nadal zajmuje pierwsze miejsce w tabeli z przewagą czterech punktów nad rezerwami średzkiej Polonii.

Zawisza Dolsk ponownie zwycięża, kolejny krok na drodze do awansu

W niższych ligach po dwóch remisach na zwycięski szlak powrócił dolski Zawisza. Podopieczni Macieja Fujaka rozpoczęli mecz w Boguszynie od fantastycznego gola z rzutu wolnego. W samo “okno” nie do obrony uderzył Remigiusz Szyszka. Jeszcze przed przerwą dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Tomasz Malicki.

Przy 2:0 rywale mieli okazję, jednak Adam Gąsiorowski dobrze spisał się między słupkami. Do przerwy powinno być 5:0. Sytuacje pod bramką gospodarzy mieli Amadeusz Idkowiak, Przemek Fręśko, a najlepszą Hubert Kubiak, który z 3 metrów strzelił nad poprzeczką

- powiedział trener Zawiszy, Maciej Fujak.

Jak dodał szkoleniowiec żółto-czarnych po przerwie jego zespół rozpoczął od strzału w poprzeczkę Amadeusza Idkowiaka.

Jednak to rywalom się chciało, a my spoczęliśmy na laurach i doigraliśmy się. Dostaliśmy gola i było 3:1. Rywale mieli jeszcze słupek i dwukrotnie nasz bramkarz dobrze interweniował na przedpolu. Finalnie zdobyliśmy czwartego gola i zasłużenie wygraliśmy. Jednak sami sobie zrobiliśmy niepotrzebny bałagan w drugiej połowie