Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Niezwykły lustrzany dom powstaje pod Warszawą. Zachwyca się nim cały świat! [ZDJĘCIA]

red
Niezwykły lustrzany dom powstaje pod Warszawą. Zachwyca się nim cały świat! [ZDJĘCIA]
Niezwykły lustrzany dom powstaje pod Warszawą. Zachwyca się nim cały świat! [ZDJĘCIA] REFORM Architekt Marcin Tomaszewski
W Izabelinie pod Warszawą w Parku Kampinoskim powstaje Mirror House, czyli lustrzany dom zaprojektowany przez architekta Marcina Tomaszewskiego z łódzkiej pracowni Reform. Konstrukcja robi ogromne wrażenie. Kliknij w pierwsze zdjęcie, żeby zobaczyć całą galerię.

Na razie zyskujący w szybkim tempie popularność dom stoi w stanie surowym. Ukończony zostanie za około rok i dopiero wtedy będzie można podziwiać go w pełnej krasie. Autor projektu, którym zachwyca się cały świat, twierdzi, że jego konstrukcja nie jest niczym niezwykłym.

- Tak naprawdę chodziło o pomysł, bo same materiały, z których dom zostanie wykonany nie są specjalnie drogie. Nie są to tradycyjne lustra, tylko alucobond, ogólnodostępny komponent aluminiowy. Nie jest to przesadnie drogie rozwiązanie. Co więcej, jest nawet tańsze niż kamień - tłumaczy Marcin Tomaszewski.

Dom zajmujący powierzchnię 400 mkw. jest projektem unikatowym. Stoi na terenie zalesionym, ale na prywatnej posesji, która jest oddzielona płotem od terenu ogólnodostępnego. Architekt uspokaja, że konstrukcja nie będzie zagrażała bezpieczeństwu zwierząt, które żyją w Parku Kampinoskim.

Zobacz też: Najpiękniejsze ulice w Warszawie. Te miejsca musisz odwiedzić [PRZEGLĄD]
- To nie jest tak, że domu w ogólnie nie widać. Z odległości pięciu metrów wszystkie krawędzie są widoczne. Nie ma obawy, że jakieś zwierzę będzie biegło i nie zauważy tego budynku, robiąc sobie krzywdę - przekonuje architekt.

Autor projektu Mirror House zapewnia, że nawet łatwiej zachować czystość powłoki domu w takiej postaci, niż w przypadku tradycyjnych wykończeń tynkowych. W zimę dom nie będzie nasiąkał z zewnątrz śniegiem, ponieważ spłynie on po powłoce. Latem też nie będzie przesadnie nagrzewał się od słońca, ponieważ stoi w terenie zalesionym i nie będzie narażony na mocne napromieniowanie. Jego lokalizacja jest z resztą kluczem do sukcesu przy finalnym efekcie.

- Efekt lustra można uzyskać, realizując ten projekt jedynie w lesie lub na plaży. Chodzi o to, żeby otoczenie było statyczne i identyczne w odbiorze. Wtedy aluminiowe elementy domu po prostu znikają optycznie i mamy jednostajne odbicie - podsumowuje Marcin Tomaszewski.

Zobaczcie galerię zdjęć udostępnioną nam przez autora projektu. Dom jest tam widoczny także od wewnątrz. Znajdziecie je tutaj.


emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Rolnicy zapowiadają kolejne protesty, w nowej formie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto