Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Noc Muzeów 2022 w Warszawie. Władze miasta podsumowały tegoroczną edycję. Ze stołecznej oferty skorzystało 230 tysięcy osób

Michał Mieszko Skorupka
Michał Mieszko Skorupka
Rekordowa Noc Muzeów w Warszawie. Frekwencja robi wrażenie
Rekordowa Noc Muzeów w Warszawie. Frekwencja robi wrażenie Krystian Dobuszyński
Stołeczny Ratusz podsumował minioną Noc Muzeów, która odbyła się z 14 na 15 maja. Kultowe wydarzenie kulturalne cieszyło się w tym roku ogromną popularnością. Z warszawskiej oferty skorzystała rekordowa liczba 230 tysięcy osób. Poznaliśmy także trzy najchętniej odwiedzane miejsca przez zwiedzających. Szczegóły poniżej.

Władze Warszawy poinformowały w specjalnym komunikacie, że w tegorocznej Nocy Muzeów organizowanej na terenie stolicy, udział wzięła rekordowa liczba osób. Z miejskiej oferty skorzystało aż 230 tysięcy ludzi.

W roku 2019 roku w Nocy Muzeów wzięło udział ponad 185 tys. osób, z kolei w 2021 - ok. 175 tys., z czego 130 tys. online. W 2020 roku, ze względu na pandemię COVID-19, podjęto decyzję o odwołaniu wydarzenia.

Rekordowa Noc Muzeów w Warszawie. Frekwencja robi wrażenie

Noc Muzeów 2022 w Warszawie. Władze miasta podsumowały tegor...

Zamek Królewski najchętniej odwiedzanym miejscem

Stołeczny Ratusz poinformował, że najchętniej odwiedzanym miejscem podczas tegorocznej edycji Nocy Muzeów w Warszawie był Zamek Królewski, do którego przyszło prawie 19 tys. osób. Srebrny medal w tej klasyfikacji zdobyło Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie, które odwiedziło blisko 16 tysięcy osób. Podium zamyka Muzeum Neonów, do którego przybyło 15,5 tys. zwiedzających.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się także miejsca, na co dzień niedostępne. Zajezdnię MZA przy ul. Stalowej i Tramwaje Warszawskie zwiedziło po około 5 tys. zainteresowanych. Warszawiacy chętnie oglądali również zbiory Muzeum Warszawy - ponad 5,2 tys. osób.

Tegoroczna Noc Muzeów odbyła się z soboty na niedzielę (14/15 maja). Kultowe wydarzenie kulturalne przypominało te sprzed pandemicznej rzeczywistości. Organizatorzy zapewnili trzy rodzaje programów: online, wydarzenia na zewnątrz oraz tradycyjne, stacjonarne zwiedzanie. Wstęp do obiektów był jak zawsze darmowy. W sumie dla gości otworzyło się ponad 200 różnych placówek. Zaplanowano też 84 wydarzenia plenerowe takie jak np. koncerty, spacery czy wystawy na powietrzu.

W tym roku władze stolicy zapowiedziały, że oferta placówek zostanie dopasowana do potrzeb przebywających w mieście obywateli Ukrainy. Łącznie 34 stołeczne instytucje posiadały specjalny program skierowany do uchodźców.

od 7 lat
Wideo

echodnia Drugi dzień na planie Ojca Mateusza

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto