Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Nowe Aleje Jerozolimskie. Przetarg na projekt przebudowy arterii unieważniony. Co dalej ze zmianą głównej stołecznej ulicy?

Martyna Konieczek
Martyna Konieczek
Przetarg na projekt przebudowy Alej Jerozolimskich został unieważniony. Oferty złożyły cztery firmy, jednak znacznie przekraczały one budżet. Drogowcy, który spodziewali się przekroczenia kwoty przeznaczonej na realizację zamówienia, planują powtórzenie postępowania i poproszenie radnych o dodatkowe środki. Szczegóły poniżej.

Przetarg na projekt przebudowy Alej Jerozolimskich unieważniony

Kilka dni temu informowaliśmy, że do Ratusza wpłynęły cztery oferty w związku z przetargiem na zaprojektowanie nowego wyglądu Alej Jerozolimskich. Ich kwoty wynosiły od 3,6 do 5,8 mln zł. Drogowcy przeznaczyli budżet w wysokości 1,5 mln zł, dlatego po przeanalizowaniu propozycji przetarg unieważniono.

Przekroczenie budżetu przez wykonawców nie jest jednak dla Zarządu Dróg Miejskich zaskoczeniem. Zakres prac został rozszerzony i potrzebne są dodatkowe środki, które drogowcy chcą uzyskać od radnych. Na najbliższej sesji Rady Warszawy, która odbędzie się dopiero 26 sierpnia, wyjdą z prośbą o dodatkowe pieniądze. Do tego czasu powtórzą przetarg, licząc na korzystniejsze oferty.

Unieważniamy, by powtórzyć postępowanie jak najszybciej się da i by otrzymać lepsze oferty (...) Harmonogram pozostaje bez zmian - zapewnia Mikołaj Pieńkos z biura prasowego ZDM w rozmowie z portalem transport-publiczny.pl.

ZDM

Nowe Aleje Jerozolimskie

Aleje Jerozolimskie po przebudowie mają wyglądać zupełnie inaczej. Inny będzie podział ulicy, z szerokimi chodnikami z wyznaczonymi miejscami na ogródki gastronomiczne, drogami rowerowymi o szerokości 3 metrów po obu stronach. Z mapy stolicy znikną ronda u zbiegu z ul. Marszałkowską (rondo Dmowskiego) i Nowym Światem (rondo de Gaulle’a). Zamiast nich powstaną zwyczajne skrzyżowania, co według drogowców pozwoli odzyskać przestrzeń dla pieszych i poprawić przesiadki.

Na obu skrzyżowaniach powstanie komplet naziemnych przejść dla pieszych. Nowe zebry powstaną również na wysokości ul. Pankiewicza i Brackiej, przy stacji PKP Powiśle, a także na wysokości „Domu Partii” (drugie dojście do przystanku tramwajowego) i po wschodniej stronie ronda Czterdziestolatka. Przystanki tramwajowe i autobusowe zostaną przesunięte, wydłużone i poszerzone tak, aby zapewnić jak największy komfort pasażerom i ułatwić przesiadki - tłumaczy ZDM.

Zobaczcie też:

Ruszają prace przy ul. Sokratesa

Warszawa. Rusza przebudowa ul. Sokratesa na Bielanach. Kiero...

od 12 lat
Wideo

Protest w obronie Parku Śląskiego i drzew w Chorzowie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto