Nowe gamingowe komputery Lenovo Legion imponują stylem i nieposkromionym wnętrzem

Materiał informacyjny
Udostępnij:
Lenovo prezentuje na E3 sześć nowych laptopów oraz komputerów stacjonarnych tower i cube z serii Lenovo Legion.

Po ponad roku od premiery marki gamingowych komputerów Lenovo Legion prezentujemy najnowsze laptopy i komputery stacjonarne w różnych specyfikacjach, które gwarantują graczom wrażenia najwyższej klasy. Dzisiaj na targach E3 zapowiadamy wprowadzenie do oferty nowej rodziny sześciu gamingowych komputerów: laptopów Lenovo Legion Y730 i Y530, a także stacjonarnych komputerów tower T730 i T530 oraz cube C730 i C530. Wszystkie te potężne maszyny, niezależnie od formatu, są wyposażone tak by płynnie i bezwzględnie prowadzić do zwycięstwa we współczesnych gamingowych hitach: od pełnych akcji battle royale po spektakularne RPG. Każde urządzenie ma udoskonalony system chłodzenia, by można było zachować zimną krew, kiedy zrobi się naprawdę gorąco.

VR Lenovo Legion T730

Gotowy do VR Lenovo Legion T730 z gamingowym monitorem i akcesoriami Lenovo (1)

Najnowsze modele marki Lenovo Legion zostały zaprojektowane od postaw z myślą o zapalonych graczach, którzy cenią zarówno styl, jak i parametry. W ten sposób powstały komputery o nowoczesnej i wyrafinowanej estetyce, która sprzyja wysokiej wydajności bez zbędnych i krzykliwych detali. Wsłuchaliśmy się w głosy tysięcy graczy, których łączy pasja podtrzymywana przez lata grania w ulubione tytuły. Podobnie jak my używają pecetów nie tylko do grania, dlatego warto zaopatrzyć się w solidną maszynę, która zrobi wrażenie i na fanach gier, i na kolegach z firmy czy współpracownikach. Najbardziej jednak zależało nam na tym, żeby każdy element nowych urządzeń Lenovo Legion umożliwiał płynną, wciągającą grę. Nowe modele marki Lenovo Legion sprostają praktycznie wszystkim wymaganiom współczesnych gier, podczas gdy ich elegancja nadaje profesjonalnego stylu.

Lenovo Legion Y730

Wyrafinowane wzornictwo laptopa Lenovo Legion Y730

Do biura i do domu — laptopy Lenovo Legion Y730 i Y530
Nowe laptopy Lenovo Legion są przeznaczone dla współczesnych mobilnych graczy, którym zależy na lekkości sprzętu. Wyobraźmy sobie pełne napięcia oczekiwanie na moment, gdy będzie można odpalić najnowszy gamingowy bestseller podczas wolnej chwili, ale wcześniej trzeba jeszcze odbyć ważne spotkanie. Zamiast nosić dwa laptopy w jednej torbie, można wybrać jeden elegancki model Lenovo Legion Y730 lub Y530 i bezproblemowo przechodzić od pracy do rozrywki. Laptop Lenovo Legion Y730 został wykonany z anodowanego aluminium w szykownym, stalowym (Iron Gray) kolorze, a jego ekran IPS Full HD otaczają niezwykle wąskie ramki. Kruczoczarny laptop Lenovo Legion Y530 ma z kolei pokrywę o subtelnej, ale atrakcyjnej fakturze.

Lenovo Legion Y530

Minimalistyczne, lecz wyrafinowane wzornictwo laptopa Lenovo Legion Y530

Nowe laptopy - smuklejsze i lżejsze od swoich poprzedników - idealnie nadają się dla użytkowników, którzy chcą skupić się na grze nawet w miejscach publicznych bez zwracania na siebie uwagi kolorową poświatą typowego gamingowego komputera. Laptopy Lenovo Legion Y730 i Y530 zapewniają użytkownikom dyskrecję, dzięki której mogą swobodnie podróżować i grać. Komputer można schować bezpiecznie do plecaka Lenovo Y Gaming Armored Backpack (1) ze specjalną komorą na laptopa.

Lenovo Legion Y530

Smukły i elegancki laptop Lenovo Legion Y530 Laptop z plecakiem Lenovo Y Gaming Armored Backpack (1)

Na chłodno nawet pod presją
Mobilność nie musi wiązać się z podstawowymi wentylatorami i słabym chłodzeniem. Testując różne sposoby poprawy właściwości termicznych konstrukcji, opracowaliśmy dwukanałowy system chłodzenia nowych laptopów Lenovo Legion z dodatkowymi bocznymi otworami wentylacyjnymi oraz łopatkami wentylatora o różnej długości i skręcie. Dzięki temu przepływ powietrza poprawił się o 16%, a temperatura systemu spadła o 10% w porównaniu z komputerami poprzedniej generacji. Choć chłodzenie jest skuteczniejsze, laptopy działają niemal bezgłośnie.

Lenovo Legion Y730

Dwukanałowy system wentylacyjny w 15-calowym laptopie Lenovo Legion Y730 zapewnia lepsze chłodzenie

Najwyższej klasy obraz i dźwięk
Oba laptopy z powodzeniem radzą sobie z najbardziej wymagającymi współczesnymi grami dzięki GPU do poziomu NVIDIA® GeForce® GTX 1050 Ti, CPU do Intel® Core™ i7 8. generacji oraz systemowi Windows® 10. Czas reakcji klawiatury wynosi mniej niż 1 ms, bo podczas zaciętej walki liczą się nawet ułamki sekund. Opcjonalne wyświetlacze Full HD IPS z częstotliwością odświeżania 144 Hz oferują płynniejszy obraz i mniejsze rozmycie podczas ruchu. Panele o jasności 300 nitów otoczono niezwykle wąskimi ramkami, co zwiększa realizm i szczegółowość postaci w grach. Lenovo Legion Y730 to pierwszy na świecie laptop gamingowy z systemem głośników Dolby Atmos® i Dolby Sound Radar. Dolby Atmos Speaker System oferuje niesamowite wrażenia akustyczne dzięki specjalnie zaprojektowanych i dostrojonych we współpracy z Dolby® głośników lub przy użyciu słuchawek2. Zapierające dech, bogate i głębokie audio sprawia wrażenie przebywania w centrum akcji. Nowy laptop Lenovo Legion Y530 obsługuje Dolby Audio™ i emituje donośny, wyraźny dźwięk. Łącząc krystalicznie czysty obraz z niesamowitym dźwiękiem, nowe laptopy zapewniają graczom wszechstronne, realistyczne wrażenia.

Lenovo Legion Y530

Wyraźniejszy i jaśniejszy opcjonalny wyświetlacz Full HD IPS o częstotliwości odświeżania 144 Hz w laptopie Lenovo Legion Y530

Bardziej zaawansowany Y730 z 17- lub 15-calowym ekranem oferuje graczom jeszcze wyższą wydajność dzięki opcjonalnej pamięci CORSAIR® DDR4 o pojemności 16 GB, która umożliwia przetaktowywanie. Lenovo Legion Y730 to pierwszy na świecie gamingowy laptop z podświetleniem klawiatury i CORSAIR iCUE® RGB. Gracze mają do dyspozycji sześć niestandardowych klawiszy makr i mogą dostosować podświetlenie, wybierając spośród ponad 16 milionów opcji kolorystycznych.

Lenovo Legion Y730

Lenovo Legion Y730 to pierwszy na świecie gamingowy laptop z całkowicie personalizowanym podświetleniem klawiatury i systemu CORSAIR iCUE RGB

Przenośne cube’y do gry — Lenovo Legion C730 i C530
Komputery stacjonarne o formacie cube Lenovo Legion C730 i C530 to propozycja dla zapalonych graczy, którzy potrzebują lekkiego i zajmującego niewiele miejsca urządzenia oferującego też zalety komputera stacjonarnego. Nowe cube’y w przenośnej, stylowej obudowie o pojemności 19 litrów są jeszcze lżejsze i bardziej kompaktowe od swoich poprzedników, dlatego grać na najwyższych obrotach można teraz wszędzie.

Lenovo Legion Y730

Lekki i kompaktowy Lenovo Legion C730

Wszystkie kolory tęczy
Wygodna, wbudowana rączka umożliwia łatwe przenoszenie komputera z domu na całonocne sesje u znajomych. W pełni przezroczysty panel górny oferuje wgląd do wnętrza systemu z opcjonalnym systemem podświetlenia RGB i hipnotyzującą paletą kolorów w modelu C730 lub czerwonym podświetleniem LED w C530, które można dostosować do własnego gustu w programie Lenovo Vantage.

Lenovo Legion C730

Lenovo Legion C730 z przezroczystym oknem górnym prezentującym wnętrze maszyny

Mały, ale napakowany
Małe wymiary mogą zmylić przeciwnika. Lenovo Legion C530 to gamingowy cube z Windows 10 w bardziej konkurencyjnej cenie, podczas gdy C730 oferuje funkcje klasy premium. Wyposażone w GPU do poziomu NVIDIA GeForce GTX 1060, CPU do poziomu Intel Core i7 8. generacji oraz 32 GB opcjonalnej pamięci do przetaktowywania CORSAIR DDR4 w Lenovo Legion C730. Dolby Atmos w modelach Lenovo Legion C730 i C530 odtwarza realistyczny dźwięk3 potęgujący dodatkowo wrażenia z gry — każdy walący się budynek i wstrząsającą eksplozję słychać w najdrobniejszych szczegółach.

Lenovo Legion C530

Lenovo Legion C530 oferuje wysoką wydajność komputera stacjonarnego i wzornictwo pasujące do niemal każdego pomieszczenia (1)

Nowe komputery o formacie cube mają też dwukanałowy system wentylacji, który lepiej odprowadza ciepło, by nie zakłócać przebiegu gry.

Lenovo Legion C530

Skuteczniejsze chłodzenie w Lenovo Legion C530

Dwa razy tower pełen mocy — Lenovo Legion T730 i T530
Komputery stacjonarne o formacie tower, Lenovo Legion T730 i T530 to imponujące zestawy oferujące miażdżącą przewagę w grach. Kruczoczarny Lenovo Legion T530 w 28-litrowej obudowie ma taką samą subtelną fakturę części górnej jak__ laptop Y530, lecz w tym przypadku elementy wzornicze rozchodzą się od przycisku zasilania. Lenovo Legion T530 ma czerwone podświetlenie wolotów wentylacyjnych, a Lenovo Legion T730 ma pełny wewnętrzny i zewnętrzny system podświetlenia RGB w miejscu przezroczystego bocznego okna prezentującego jego potężne wnętrze.

Lenovo Legion T730

Wyrafinowana obudowa z przezroczystym panelem bocznym prezentuje personalizowane podświetlenie RGB komputera Laptopie Lenovo Legion T730

Taktyka i przetaktowanie
Nowe komputery o formacie tower z Windows 10 łatwo dają sobie radę z wymagającymi grami klasy AAA oraz aplikacjami graficznymi, a to dzięki GPU do poziomu NVIDIA GeForce GTX 1060 oraz najnowszym procesorom Intel Core i7 8. generacji. Z Lenovo Legion T730 można uzyskać jeszcze więcej wydajności dzięki 32 gigabajtowej opcjonalnej pamięci DDR4 CORSAIR VENGEANCE® oraz nawet dwóm dyskom PCIe RAID 0 SSD o pojemności 512 GB albo dyskowi twardemu SATA o pojemności 2 TB.

Lenovo Legion T730

Przetaktowanie w Lenovo Legion T730

Dzięki głębokiemu, dynamicznemu dźwiękowi Dolby Atmos (3), w nowych komputerach Lenovo Legion, można usłyszeć każdy krok przeciwnika i uzyskać taktyczną przewagę, zanim zdąży przypuścić atak. W ogniu walki sprawdza się opcjonalny system chłodzenia cieczą Asetek® w Lenovo Legion T730, który bezgłośnie rozprasza ciepło, zapewniając stabilną liczbę klatek na sekundę, płynniejszą grę oraz cichsze działanie komputera nawet podczas gry z najwyższymi parametrami. Komputery Lenovo Legion w formacie tower umożliwiają streaming na ulubionych platformach gwarantując, że świat będzie podziwiać najefektowniejsze killstreaki w rozdzielczości 4K4 z wysoką liczbą klatek na sekundę.

Lenovo Legion T730

Udoskonalone chłodzenie w Lenovo Legion T730

Odłóż narzędzia
Nowe komputery typu tower można też będzie modernizować w przyszłości. Nie potrzeba do tego narzędzi ani latarki — dostrajać system i wymieniać kartę graficzną lub pamięć można po jednym naciśnięciu przycisku.

Lenovo Legion T730

Beznarzędziowa modernizacja modelu Lenovo Legion T730 z wbudowanym uchwytem do noszenia

Akcesoria dopełniające możliwości
Arsenał z nowymi wieżami warto uzupełnić o gamingowy monitor Lenovo Legion, zestaw słuchawkowy z dźwiękiem przestrzennym, precyzyjną klawiaturę i mysz (1).

Lenovo Legion T530

Lenovo Legion T530 z monitorem dla graczy i akcesoriami Lenovo (1)

Gracze, którym zależy na najwyższych parametrach do streamingu o jakości profesjonalnej lub laptopie zapewniającym przewagę na polu bitwy, komputery z nowej oferty Lenovo Legion zapewnią odpowiednie połączenie eleganckiej obudowy ze spektakularną wydajnością.


1. Akcesoria i monitory są do nabycia osobno.
2. Do korzystania z funkcji Dolby Atmos są wymagane słuchawki do nabycia osobno.
3. Do korzystania z funkcji Dolby Atmos jest wymagane urządzenie z tą technologią lub słuchawki do nabycia osobno.
4. Wymagany zewnętrzny monitor o rozdzielczości 4K.
5. Ceny nie obejmują podatków, kosztów wysyłki ani opcji, mogą ulec zmianie bez powiadomienia i podlegają dodatkowym warunkom. Ceny sprzedawców mogą się różnić. Daty dostępności w sprzedaży mogą się różnić w zależności od lokalizacji. Produkty mogą być dostępne tylko na wybranych rynkach. Wszystkie oferty są uzależnione od dostępności. Lenovo zastrzega sobie prawo do zmiany oferty, funkcji i specyfikacji produktów w dowolnym czasie i bez powiadomienia.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

miejsce #1

Sony

Sony Playstation DualShock 4 V2 Czarny

480,00 zł249,00 zł-48%
miejsce #2

EC GAMING

Kemer Fotel Gamingowy Obrotowy Z Podnóżkiem Ec Gaming Ko02Cz

602,99 zł435,00 zł-28%
miejsce #3

Nintendo

Adapter Czarny do kontrolera Switch GameCube

135,00 zł99,38 zł-26%
miejsce #4

SteelDigi

SteelDigi Ładowarka Do Pada PS5 AZURE HAMMOCK Biała

86,00 zł71,99 zł-16%
Materiały promocyjne partnera

Rusza gazociąg Baltic Pipe - flesz

Więcej informacji na stronie głównej Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie