Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Nowe ogrody społecznościowe w Warszawie. Na Ursynowie powstaną miejsca do uprawy roślin i integracji sąsiedzkiej

Martyna Konieczek
Martyna Konieczek
Wspólny Ogród SDK / Facebook / zdjęcie ilustracyjne
Ogrody społecznościowe to zielone oazy w miejskich dżunglach. Służą one uprawie warzyw i kwiatów oraz spotkaniom i integracji sąsiedzkiej. W Warszawie jest już prawie 30 takich miejsc i wygląda na to, że lista nie przestanie się wydłużać - władze Ursynowa ogłosiły bowiem wcześniej zapowiadany program ''Ogrody społecznościowe na Ursynowie'' i zachęcają mieszkańców do składania wniosków. Szczegóły w artykule poniżej.

Ogrody społecznościowe na Ursynowie

W Warszawie jest już niemal 30 ogrodów społecznościowych. Różnią się od siebie charakterem - w stolicy mamy zarówno ogrody ozdobne, jak i rekreacyjne czy warzywno-owocowe - ale łączy je jedno: wszystkie służą budowaniu więzi społecznych, integracji. Zielone oazy stają się tak ważnym elementem miejskiego pejzażu, że powstaje ich w Warszawie coraz więcej. Kolejne ogrody zostaną utworzone na Ursynowie.

- Ideę ogrodów społecznościowych Urząd zaczął realizować na początku tego roku. Pod koniec lutego odbyło się spotkanie, w którym uczestniczyło kilkadziesiąt osób. Tematem przewodnim było właśnie ogrodnictwo miejskie. Padły też pierwsze propozycje lokalizacji takich miejsc na Ursynowie - poinformował ursynowski ratusz.

Zobaczcie też:

Zostań sponsorem drzewa na Ursynowie. Nietypowy pomysł dziel...

Gdzie więc mogłyby powstać takie ogrody? Urząd zaproponował teren na tyłach Kopy Cwila, w pobliżu dawnych kortów tenisowych. Mieszkańcy przedstawili również swoje propozycje np. w okolicach Stacji Techniczno-Postojowej Kabaty, na terenie zieleni u zbiegu ulic Zaruby, Iwanowa-Szajnowicza i Dembego oraz na polance przy ul. Raabego. Możliwe są także inne lokalizacje, warunkiem jest administrowanie terenem przez Dzielnicę Ursynów oraz przeznaczenie danego terenu na zieleń i rekreację.

Mieszkańcy zgłaszali również tereny znajdujące się przy dzielnicowych szkołach. Utworzenie ogrodów na tych terenach będzie możliwe tylko za zgodą dyrekcji poszczególnych szkół. Zarząd Dzielnicy będzie przekonywał szkoły, aby otworzyły się na lokalną społeczność - zapewniają urzędnicy.

Jak złożyć wniosek?

Szczegółowa procedura zgłaszania i oceny wniosków do programu znajduje się w Regulaminie, który znajdziecie TUTAJ. Wnioski mogą być zgłaszane tylko na oficjalnym formularzu. Wnioski można składać w formie elektronicznej (skan lub pdf) na adres: [email protected]. Można je także wysyłać w wersji papierowej na adres: Wydział Ochrony Środowiska, Urząd Dzielnicy Ursynów m.st. Warszawy, AL. KEN 61, 02-777 Warszawa lub przynosić osobiście do biura podawczego w Urzędzie (wejście od strony ul. Gandhi).

Więcej o ogrodach społecznościowych działających w Warszawie możecie przeczytać tutaj:

W Warszawie jest już niemal 30 ogrodów społecznościowych. Mieszkańcy wspólnie hodują rośliny, pieką chleb i robią przetwory

W Warszawie jest już niemal 30 ogrodów społecznościowych. Mieszkańcy wspólnie hodują rośliny, pieką chleb i robią przetwory

W Warszawie jest już niemal 30 ogrodów społecznościowych. Mi...

Zobaczcie też:

od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto