Nowe tytuły w gwiazdorskiej obsadzie. Jesień w Teatrze Polonia i Och-Teatrze zapowiada się gorąco

baw
„Kredyt” Jordiego Galcerána w reżyserii Macieja Kowalewskiego
„Kredyt” Jordiego Galcerána w reżyserii Macieja Kowalewskiego Piotr Dłubak / mat. pras.
Teatr Polonia rozpoczął już sprzedaż biletów na październikowe spektakle, w tym na premierowy „Kredyt” w w reżyserii Macieja Kowalewskiego.

Teatr Polonia rozpocznie nowy sezon 19 października na Małej Scenie przedstawieniem „Kredyt” Jordiego Galcerána w reżyserii Macieja Kowalewskiego. To inteligentna komedia z błyskotliwym humorem, żywymi dialogami, obfitująca w zwroty akcji od samego początku i utrzymująca w napięciu aż do końca. Na scenie zobaczymy Piotra Borowskiego i Piotra Machalicę. Spektakl jest koprodukcją Teatru im. A. Mickiewicza w Częstochowie i Teatru im. S. Jaracza w Olsztynie.

W listopadzie w Teatrze Polonia odbędzie się premiera „Prób” Bogusława Schaeffera, utworu, który jest pretekstem do rozważań na temat scenicznych kreacji, aktu twórczego i znaczenia sztuki w życiu człowieka. Wystąpią: Mikołaj Grabowski, Iwona Bielska, Michał Wanio, Andrzej Konopka i Delfina Wilkońska. Reżyseruje Mikołaj Grabowski.
Kolejna premiera, grudniowa – na Małej Scenie Teatru Polonia – to monodram „Wszystko, co najlepsze” Duncana Macmillana i Jonny’ego Donahoe’a. Na scenie Rafał Mohr, reżyserii podjął się Piotr Złotorowicz. Akcja sztuki opowiada o chłopcu, który – żeby pomóc cierpiącej na depresję matce – tworzy razem z publicznością listę rzeczy, dla których warto żyć.

Na kwiecień na Dużej Scenie Teatru Polonia planowana jest premiera „Cwaniar” według powieści Sylwii Chutnik o czterech kobietach z warszawskiego Mokotowa wymierzających sprawiedliwość na własną rękę.

Premiera spektaklu „Minetti. portret artysty z czasów starości” austriackiego dramatopisarza Thomasa Bernharda w reżyserii Andrzeja Domalika planowana jest na maj 2020 roku na Dużej Scenie Teatru Polonia. W rolę wybitnego niemieckiego aktora Bernharda Minettiego, o którym traktuje przedstawienie, wcieli się Jan Peszek.

W czerwcu na Dużej Scenie Och-Teatru planowana jest premierę komedii „Wspólnota mieszkaniowa” Jiříego Havelki w reżyserii Krystyny Jandy. To komedia o społeczności mieszkającej w jednym domu. Na zebraniu wspólnoty mieszkaniowej ujawniają się różne poglądy i śmieszności ludzkich charakterów. Utwór jest satyrą na współczesne społeczeństwo. W obsadzie plejada wspaniałych aktorów.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Dz PMM

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie