Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Nowe wiaty rowerowe stoją puste. Urzędnicy będą zachęcać ludzi, by z nich korzystali

Jerzy Wójcik
Nie wszędzie postoje rowerowe cieszą się takim zainteresowaniem, jak przy pl. Grunwaldzkim  Fot. Paweł Relikowski
Nie wszędzie postoje rowerowe cieszą się takim zainteresowaniem, jak przy pl. Grunwaldzkim Fot. Paweł Relikowski
Od czerwca możemy we Wrocławiu korzystać z wiat parkingowych dla rowerów, które stanęły w 10 miejscach, głównie przy pętlach tramwajowych. Jednak część z nich od samego początku świeci pustkami i stoi kompletnie ...

Od czerwca możemy we Wrocławiu korzystać z wiat parkingowych dla rowerów, które stanęły w 10 miejscach, głównie przy pętlach tramwajowych. Jednak część z nich od samego początku świeci pustkami i stoi kompletnie niewykorzystana.

- Rzeczywiście, z naszych obserwacji wynika, że najgorzej jest na Sępolnie i Biskupinie - przyznaje Daniel Chojnacki, tzw. oficer rowerowy, czyli urzędnik reprezentujący rowerzystów w magistracie. - Pomyślimy o akcji, np. z ulotkami, dzięki którym dotarlibyśmy do mieszkańców tych osiedli - dodaje.
- Widziałbym tu większą rolę Biura Promocji Wrocławia, które do tej pory w ogóle nie zajmowało się rowerzystami - twierdzi Radosław Lesisz z Wrocławskiej Inicjatywy Rowerowej. - Przed ustawieniem wiat nie przeprowadzono żadnych badań ruchu. Na pewno część lokalizacji trzeba będzie zmienić - dodaje.

Zupełnym przeciwieństwem Sępolna i Biskupina są wiaty parkingowe przy pl. Grunwaldzkim, pętli tramwajowej w Leśnicy czy przy pl. Kromera. Tam nie trzeba było zachęcać mieszkańców do parkowania jednośladów.

- Dlatego jesteśmy dobrej myśli i już planujemy kolejne lokalizacje - zdradza Daniel Chojnacki. Zapewnia, że zadaszone parkingi dla rowerów powstaną przy końcowych przystankach przyszłego Tramwaju Plus. Mogą na nie liczyć także mieszkańcy Maślic i Gaju.

- Cały czas prowadzimy także rozmowy z PKP - twierdzi oficer rowerowy. - Zaproponowaliśmy, by przy Dworcu Głównym po remoncie stanęły zadaszone parkingi dla 400 rowerów - dodaje.
Jeśli uda się osiągnąć porozumienie, 200 jednośladów zaparkujemy w przyszłości od strony ul. Suchej, a drugie tyle od ulicy Piłsudskiego. Urzędnicy ujawniają, że rozmowy z PKP dotyczą nie tylko Dworca Głównego. Mniejsze stojaki i wiaty miasto mogłoby także zamontować przy innych stacjach kolejowych.

od 7 lat
Wideo

Precz z Zielonym Ładem! - protest rolników w Warszawie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto