Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Nowy park kieszonkowy na Bemowie. Nieatrakcyjne i opustoszałe miejsce zmieniło się nie do poznania

Michał Mieszko Skorupka
Michał Mieszko Skorupka
Opuszczone miejsce zmieniło się nie do poznania. Na Bemowie powstał nowy park
Opuszczone miejsce zmieniło się nie do poznania. Na Bemowie powstał nowy park Zarząd Zieleni m.st. Warszawy
Na Bemowie, u zbiegu ulic Powstańców Śląskich i Wrocławskiej, powstał nowy park kieszonkowy. Zarząd Zieleni posadził tam wiele drzew i krzewów, mieszkańcy dzielnicy mogą podziwiać w tym miejscu także rabaty bylinowe oraz łąkę kwietną. Nie zabrakło tam też Ławek Warszawskich, ławki bujanej i koszy na śmieci. Inwestycja została zrealizowana w ramach projektu z Budżetu Obywatelskiego.

Mieszkańcy Bemowa mogą korzystać z nowego parku kieszonkowego, jaki powstał na terenie dzielnicy. Piękne, zielone i niezwykle klimatyczne miejsce powstało u zbiegu ulic Powstańców Śląskich i Wrocławskiej. Inwestycja została zrealizowana przez stołeczny Zarząd Zieleni, w ramach projektu z Budżetu Obywatelskiego pod nazwą "Nowy Park na Bemowie".

Nieatrakcyjne, opustoszałe miejsce zmieniło się nie do poznania. Prace rozpoczęły się od likwidacji nielegalnego billboardu, który oszpecał skwer. Następnie uporządkowano teren, a wokół istniejącego chodnika zbudowano alejki z nawierzchni przepuszczalnej. Kolejnym etapem prac był montaż 4 Ławek Warszawskich, ławki bujanej i ustawienie koszy na śmieci - informuje Zarząd Zieleni.

Opuszczone miejsce zmieniło się nie do poznania. Na Bemowie powstał nowy park

Nowy park kieszonkowy na Bemowie. Nieatrakcyjne i opustoszał...

Nowy park na Bemowie. 9 drzew i blisko 700 krzewów

Stołeczny Zarząd Zieleni poinformował, że w parku znalazło się 9 dużych drzew (o obwodzie pni 30-35 cm). Są to kasztanowce czerwone, klon polny i jarząb pospolity. Ponadto, posadzono tam także niemal 700 sztuk krzewów, w tym trzy gatunki róży (najwięcej róży błyszczącej, ale również dziką i francuską), śnieguliczkę, tawułę szarą i bez koralowy.

Na rabatach bylinowych można podziwiać niemal 20 gatunków roślin m.in. przegorzany pospolite, kocimiętki, krwawniki, jastruny, mikołajki, rozchodniki czy chabry. Zasiano także łąkę kwietną złożoną z kilkunastu gatunków wielobarwnych roślin. Wkrótce zakwitną tam np. brodawniki, lebiodki, szałwie, zawciągi, koniczyny.

Zapylacze, oprócz roślin, będą tu miały jeszcze więcej atrakcji, ponieważ postawiliśmy dla nich dwa domki - dodają urzędnicy.

Przypomnijmy, że stołeczny Ratusz poinformował w ubiegłym tygodniu o planach utworzenia innego, pięknego miejsca na terenie stolicy. Mowa o Parku Naturalnym Golędzinów, który obejmie teren wzdłuż Wisły, na Pradze-Północ. Z informacji przekazanych przez władze miasta wynika, że będzie to największy park w stolicy.

Na powierzchni ponad 90 boisk do piłki nożnej powstanie wyjątkowy w skali świata, naturalny park miejski z cudowną nadwiślańską panoramą i różnorodną roślinnością - zapowiedział prezydent Warszawy, Rafał Trzaskowski.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Powrót reprezentacji z Walii. Okęcie i kibice

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto