Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Obie jezdnie ul. Kondratowicza w Warszawie gotowe. Koniec utrudnień na głównej arterii Targówka. Autobusy wrócą na stałe trasy

Michał Mieszko Skorupka
Michał Mieszko Skorupka
Prace drogowe na ulicy Kondratowicza zbliżają się do finału.
Prace drogowe na ulicy Kondratowicza zbliżają się do finału. Szymon Starnawski
Prace drogowe na ulicy Kondratowicza zbliżają się do finału. Jedna z głównych arterii stołecznego Targówka wkrótce zmieni się w "aleję tysiąca drzew". Choć roboty zakończą się w czerwcu, to już od najbliższej soboty kierowcy będą mogli korzystać z całej długości zrewitalizowanej drogi. Na swoje nowe, stałe trasy skierowane zostaną także autobusy linii 112, 126, 169, 212 oraz N02.

Zarząd Dróg Miejskich przekazał najnowsze informacje dotyczące prac remontowych na ulicy Kondratowicza. Jedna z najważniejszych arterii Targówka przeszła w ciągu ostatnich miesięcy ogromną metamorfozę. Zmiany objęły nie tylko jezdnię, ale także jej okolice.

Dzięki takiemu podejściu, Kondratowicza zmieni się w "aleję tysiąca drzew”. Obecnie sadzimy wzdłuż ulicy 491 drzew, które dołączą do ok. 200 zasadzonych w ramach budowy metra i ok. 300, które rosły tu wcześniej. Dopełnieniem będą krzewy i byliny, których łącznie będzie ponad 100 tysięcy. Wzdłuż drogi uporządkowano parkowanie. Z myślą o bezpieczeństwie pieszych na pięciu przejściach wybudowane zostały sygnalizacje świetlne. Całość dopełnił montaż 282 nowoczesnych latarni z oświetleniem LED - informują drogowcy.

Wszystkie prace na ulicy Kondratowicza zakończą się zgodnie z planem, czyli przed wakacjami. Do tego czasu:

  • Uzupełnione zostaną ostatnie fragmenty nowego chodnika
  • Ułożona zostanie nawierzchnia na dalszych odcinkach dróg rowerowych (które powstały po obu stronach drogi)
  • Posadzone zostaną wszystkie rośliny

Równolegle z pracami wykończeniowymi naprawione zostaną również wszystkie niedociągnięcia i zgłoszone przez mieszkańców usterki, które powstały od rozpoczęcia robót.

Kierowcy będą mogli korzystać z obu nitek. Zmiany na ul. Św. Wincentego

Drogowcy przypominają, że do tej pory kierowcy mogli jeździć obiema jezdniami ul. Kondratowicza na odcinku od Chodeckiej do św. Wincentego oraz między Łabiszyńską a Chodecką w stronę Szpitala Bródnowskiego. Zimą zakończone prace na ostatnim odcinku północnej nitki drogi.

W sobotę, 22 kwietnia, po godz. 15.00 dla ruchu zostanie otwarty także odcinek między Chodecką a Łabiszyńską - na północnej jezdni ulicy. Odtąd stała organizacja ruchu będzie już obowiązywała na całej długości ulicy Kondratowicza.

Udostępnienie obu jezdni ulicy Kondratowicza daje możliwość zmiany organizacji ruchu na ul. Św. Wincentego.

Zgodnie z obietnicą w przyszłym tygodniu ulica zostanie udostępniona dla ruchu bez przeszkód w weekendy, a w dni robocze dotychczasowe ograniczenia będą obowiązywały w godzinach 7:00-19:00. Wymiana znaków potrwa kilka dni - informuje ZDM w komunikacie.

Autobusy wracają na stałe trasy

Jak podają drogowcy, wraz z zakończeniem prac remontowych wprowadzone zostaną zmiany w funkcjonowaniu linii autobusowych w tej części Targówka. Swoimi stałymi trasami zaczną kursować autobusy linii 112, 126, 169, 212 oraz N02.

Od soboty, 22 kwietnia, od około godz. 15.00 autobusy linii 169 z ulicy św. Wincentego zaczną skręcać w ul. Kondratowicza i jeździć prosto aż do ul. Łabiszyńskiej i dalej Łojewską, Chodecką do pętli Bródno-Podgrodzie. W stronę Dworca Wschodniego trasa nie ulegnie zmianie.

Autobusy linii N02, od początku kursowania w nocy z 22 na 23 kwietnia, w stronę Metra Młociny, pomiędzy ulicami św. Wincentego a Bazyliańską, będą kursowały cały czas prosto ulicą Kondratowicza. W drodze na Marysin trasa się nie zmieni.

Od niedzieli, 23 kwietnia, od początku kursowania zmienia się trasy kolejnych trzech linii. Autobusy 112, 126 i 212 jadąc w stronę pętli CH Marki oraz CH Targówek pojadą Chodecką, prosto Kondratowicza i dalej św. Wincentego, i Głębocką. Wracając, odpowiednio na Karolin, Tarchomin oraz pl. Hallera, autobusy będą kursowały bez zmian.

W sobotę po południu wznowione zostanie funkcjonowanie przystanku Szpital Bródnowski 01, w skorygowanej lokalizacji, w zatoce przy ulicy L. Kondratowicza za skrzyżowaniem z ulicą Chodecką w kierunku ulicy Łabiszyńskiej. Natomiast od niedzieli uruchomiony zostanie przystanek Metro Kondratowicza 06 - na ul. św. Wincentego, za skrzyżowaniem z ul. Kondratowicza w kierunku Głębockiej.

Zlikwidowany zostanie tymczasowy przystanek Metro Kondratowicza 56. Po zakończeniu wszystkich prac, uruchomione zostaną także nowe przystanki przy ulicy L. Kondratowicza, w sąsiedztwie Rohatyńskiej.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Transport ogromnego generatora ulicami Grudziądza

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto