Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Ogród Krasińskich. Zdecyduj jak będzie można z niego korzystać

Basia Woźnica
Ogród Krasińskich - brama od ul. Barokowej
Ogród Krasińskich - brama od ul. Barokowej R.Motyl / materiały prasowe
Czy rowerzyści będą mogli korzystać z Ogrodu Krasińskich? Czy powinien być zamykany na noc? Rozpoczęły się konsultacje społeczne na temat tego, w jaki sposób użytkować Ogród Krasińskich w przyszłości.

Rewaloryzacja Ogrodu Krasińskich to jedna z najgoręcej dyskutowanych inwestycji Zarządu Terenów Publicznych. Otwarta została już pierwsza odnowiona część parku. Znajduje się w niej nowy plac zabaw dla dzieci. Widać również sadzonki derenia, śnieguliczki, forsycji i krzewuszki. Przybyło m.in. ponad 200 sztuk pnączy, 200 krzewów róż, 400 sadzonek roślin bylinowych i 21 drzew. Zamiast zniszczonego asfaltu na głównej alejce pojawiła się równa nawierzchnia epoksydowa. Z tej ostatniej szczególnie mocno cieszą się rowerzyści i rolkarze. Czy jednak będą mogli z niej korzystać?
To jedno z tych pytań, na które odpowiedzi poszukują organizatorzy konsultacji. Centrum Komunikacji Społecznej zaprasza mieszkańców stolicy do udziału w warsztatach, podczas których będzie omawiany nowy regulamin korzystania z Ogrodu Krasińskich.

Czytaj także: Wystawa grzybów. Jak odróżnić grzyby jadalne od trujących

Ogród Krasińskich - poszukiwanie kompromisu

Jako przestrzeń publiczna powinien służyć wielu użytkownikom - spacerowiczom, rodzicom z dziećmi czy biegaczom. Jakie zasady wprowadzić? Chodzi o to, aby pogodzić potrzeby różnych grup korzystających ze wspólnej miejskiej przestrzeni. - Podczas warsztatów chcemy wspólnie z mieszkańcami wypracować zasady korzystania z Ogrodu Krasińskich. Poruszymy między innymi takie kwestie jak to, czy i w jakich godzinach park powinien być zamykany, czy należy ograniczyć w nim obecność psów - mówi Urszula Majewska z Centrum Komunikacji Społecznej.

Czytaj także: Odsłonięcie pomnika Rene Goscinny’ego na Saskiej Kępie [ZDJĘCIA]

Odnowiony Ogród Krasińskich otoczony jest płotem. - Zamknięty ogród nie będzie już taki sam. Po rewitalizacji stracił swoją swojskość - mówi pani Joanna, mieszkanka Muranowa. Płot okalający park ma jednak aż 11 wejść. Wstępna propozycja regulaminu przewiduje zamykanie terenu pomiędzy północą a 5 rano. - Zaproponowaliśmy projekt regulaminu jako punkt wyjścia do rozmów. Zapisy te są do dyskusji podczas konsultacji społecznych - mówi Urszula Majewska z Centrum Komunikacji Społecznej.

Czytaj także: Warszawa: bezpłatne szczepienia dla dzieci przeciwko pneumokokom

Piknik w Ogrodzie

W ogrodzie ma również powstać specjalna strefa piknikowa, gdzie na trawie będzie można rozłożyć koc lub leżak. Jest też pomysł, aby od strony ul. Świętojerskiej zorganizować tzw. strefę dzikiej przyrody. - Pomysł tzw. strefy przyrody na terenie Ogrodu Krasińskich powstał stosunkowo niedawno. Będzie on również przedmiotem konsultacji społecznych, a także konsultacji z przyrodnikami, które pokażą celowość ewentualnego powstania tej strefy - dodaje Renata Kaznowska.

Ogród Krasińskich - spotkanie

Konsultacje w sprawie Ogrodu odbywają się w klubokawiarni Państwomiasto przy ul. Andersa. Najbliższe już w tę sobotę o 10. Swoje opinie można również przesyłać mejlowo do końca września na adres [email protected]. W połowie października odbędzie się spotkanie podsumowujące.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak postępować, aby chronić się przed bólami pleców

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto