Mowa o ogrodzie na dachu Centrum Nauki Kopernik. Próżno w nim szukać kolorowych kwiatów, bujnych krzewów czy barwnych kompozycji. Ten ogród odzwierciedla surowy nadwiślański krajobraz.
- Mamy tutaj rośliny, które są istnymi superpohaterami w świecie natury. Potrafią przetrwać najtrudniejsze warunki, bo na dachu jest wietrznie, nie zawsze występuje tu odpowiednie naświetlenie - tłumaczy Katarzyna Nowicka, rzecznik prasowy Centrum Nauki Kopernik.
Surowy stan
Minimalistyczna, stonowana konstrukcja pozwala na cieszenie się przepiękną panoramą Warszawy. Z dachu CNK zobaczymy Wisłę, Stadion Narodowy, prawy, dziki brzeg rzeki należący do obszaru Natura 2000 czy Pałac Kultury i Nauki oraz centrum miasta. Odpoczniemy wśród betonowych konstrukcji wysyconych kosodrzewiną, wrzosami, rozchodnikami i sukulentami, które nie wymagają szczególnej pielęgnacji.
Godziny otwarcia:
od poniedziałku do niedzieli
maj-sierpień: 10-20
wrz-paźdz.: 10-17
list-kwiecień: zamknięte
Wstęp bezpłatny
Patrz na ziemię
Na dach Kopernika dostaniemy się jedną z dwóch ramp, obie przystosowano do potrzeb osób niepełnosprawnych (wjazd i zjazd dla wózków po długiej rampie; niektóre alejki ogrodu mają szerokość mniejszą niż 90 cm). Co więcej, na terenie ogrodu zobaczymy wulkan - konstrukcję, która umożliwia zaglądanie do wnętrza naukowego centrum. Przeszklony dach tworzy świetlik widoczny z Kopernika. Widzowie obserwujący życie "na dole" mogą dostrzec wahadło Focaulta - flagowy eksponat warszawskiego muzeum.
Centrum Nauki Kopernik, Wybrzeże Kościuszkowskie 20
Centrum Nauki Kopernik, Warszawa 2019/2020. Atrakcje, cennik...
Modernizacja i elektryfikacja linii Giżycko - Korsze
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Dołącz do nas na X!
Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?