MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Okulista i laryngolog dyżurują całą dobę

Anna Rokicińska
Robert Kowalski, Polskapresse
Robert Kowalski, Polskapresse
Pierwsze w Warszawie całodobowe ambulatorium okulistyczno-laryngologiczne zostało wczoraj otwarte w Szpitalu Czerniakowskim przy ul. Stępińskiej. Na razie przez kilka tygodni nie będzie jeszcze przyjmowało przez ...

Pierwsze w Warszawie całodobowe ambulatorium okulistyczno-laryngologiczne zostało wczoraj otwarte w Szpitalu Czerniakowskim przy ul. Stępińskiej.

Na razie przez kilka tygodni nie będzie jeszcze przyjmowało przez całą dobę, ale tylko do godz. 15. Gdy ruszy pełną parą, ma odciążyć oddziały w innych warszawskich szpitalach. Nowy ośrodek powstał w ciągu roku. - Pierwszych pacjentów przyjmiemy za kilka dni. Całodobowo ruszymy za kilkanaście dni, bo nie mamy jeszcze pełnej obsady. Szukamy specjalistów laryngologii i okulistów - mówi Leszek Wójtowicz, dyrektor placówki.

W ambulatorium działają po dwa gabinety laryngologiczne i okulistyczne. Jest ono połączone z izbą przyjęć. Wyremontowano szatnię i toalety. Powstał też bufet. Dla bezpieczeństwa pacjentów i pracowników zainstalowano monitoring. Ochrona będzie przez całą dobę obserwować, co się dzieje w poczekalni ambulatorium i przy wejściu. Inwestycja kosztowała 1,3 mln zł.

Ambulatorium odciąży stołeczne oddziały okulistyczne. - Nie będą już tam trafiali pacjenci, którzy nie wymagali interwencji chirurgicznej. Tu w ambulatorium będą przyjmowani chorzy, którzy potrzebują jedynie doraźnej pomocy - wyjaśnia Elżbieta Wierzchowska, dyrektor biura polityki zdrowotnej warszawskiego ratusza.

Dyrekcja szpitala szacuje, że w nowej placówce będzie się leczyć nawet kilka tysięcy pacjentów miesięcznie. - Do nas będą mogli trafiać ci z silnymi bólami ucha czy krwotokami z nosa. Nie chcemy się zajmować jedynie wypisywaniem recept na okulary czy zmianą opatrunków - powiedział dyrektor szpitala Leszek Wójtowicz. W ambulatorium będą się też mogli leczyć mali pacjenci, mimo że nie ma w nim zaplecza w postaci oddziałów dziecięcych.

Jak obiecuje dyrekcja szpitala, pacjenci będą przyjmowani w ambulatorium od ręki. Na to nie mogą liczyć na ostrych dyżurach w innych warszawskich szpitalach, gdzie lekarze muszą się w pierwszej kolejności zająć chorymi z poważnymi dolegliwościami. Oprócz ambulatorium w szpitalu wyremontowano też m.in. sterylizatornię.

- W ubiegłym roku prawie 6 mln zł przeznaczyliśmy na zakup specjalistycznego sprzętu dla szpitala. Można powiedzieć, że spełniamy teraz nie tylko europejskie, ale i światowe wymogi - chwalił się dyrektor Wójtowicz. Szpital Czerniakowski miał w ubiegłym roku poważne problemy finansowe. Zalegał z wypłatami pensji dla personelu.

- W kwietniu nie było w ogóle pieniędzy na wypłaty. Teraz sytuacja jest coraz lepsza - zapewnia dyrektor Leszek Wójtowicz. W następnych latach dyrekcja placówki planuje przeprowadzenie remontów oddziałów wewnętrznego, neurologicznego oraz laryngologii dziecięcej.

Dyżury okulistów i laryngologów

dyżury laryngologiczne
23.02 sobota, Wołoska 137
24.02 niedziela, Banacha 1a
25.02 poniedziałek, Międzylesie, Bursztynowa 2
26.02 wtorek, Stępińska 19/25
27.02 środa, Banacha 1a
28.02 czwartek, Kondratowicza 8
29.02 piątek, Szaserów

dyżury okulistyczne:
24.02 niedziela, Sierakowskiego 13
25.02 poniedziałek, Czerniakowska 231
26.02 wtorek, Kondratowicza 8
27.02 środa, Lindleya 4
28.02 czwartek Sierakowskiego 13
29.02 piątek, Wołoska 137

od 7 lat
Wideo

Zakaz krzyży w warszawskim urzędzie. Trzaskowski wydał rozporządzenie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto