Oldboje z Będzina najlepsi

PL
W ostatni dzień weekendu majowego, piłkarscy oldboje z kilku miast stanęli w szranki, aby walczyć o Puchar Prezydenta Będzina. W sobotę, a także w niedzielę, rywalizowali również ze sobą piłkarze 37 drużyn w kilku ...

W ostatni dzień weekendu majowego, piłkarscy oldboje z kilku miast stanęli w szranki, aby walczyć o Puchar Prezydenta Będzina.

W sobotę, a także w niedzielę, rywalizowali również ze sobą piłkarze 37 drużyn w kilku kategoriach, m. in. ze szkół podstawowych oraz gimnazjów.

Jednak główną atrakcją był pojedynek oldbojów, w którym wzięły udział cztery drużyny: Sarmacja Będzin Oldboys, Oldboys Wojkowice, Oldboys Sączów oraz Zew Kazimierz Oldboys. Spotkania trwały 50 minut (2x25 minut), a ich poziom był wyrównany.

Oldboje Sarmacji, którzy byli uznawani za faworytów, po raz kolejny nie zawiedli. Swoją drogę do pucharu rozpoczęli od skromnego zwycięstwa nad Wojkowicami 1-0. Po tym spotkaniu przyszedł czas na niezwykle zacięty pojedynek z Sączowem i tylko dzięki bramce Jarosława Skrzypca tuż przed gwizdkiem, miejscowi mogli zapisać na swoje konto kolejne trzy punkty. Mecz zakończył się wynikiem 3-2.

Ostatnim, wygranym aż 4-0 spotkaniem z Zewem Kazimierz, Sarmacja przypieczętowała swoje zwycięstwo i z rąk Dyrektora Ośrodka Sportu i Rekreacji Sławomira Sękali, odebrała puchar. Drugie miejsce zajęli oldboje z Sączowa, trzeci był Zew Kazimierz, a ostatnia drużyna z Wojkowic.