Olimpia odrobiła stratę i wygrała z Okocimskim Brzesko

Łukasz Szalkowski
Paweł Skraba/pomorska.pl
Grudziądzanie rozpoczęli fatalnie, ale w porę się przebudzili i ostatecznie pokonali Okocimski Brzesko 3:1. Bramki dla Olimpii strzelali: Maciej Kowalczyk, Adam Cieśliński i Piotr Ruszkul.

Goście objęli prowadzenie już w 5. minucie. Świetnym, prostopadłym podaniem został obsłużony Piotr Darmochwał i znalazł się w sytuacji sam na sam z Bartoszem Fabiniakiem. Golkiper Olimpii był bezradny w tym pojedynku i piłka zatrzepotała w siatce.Na szczęście Biało-Zieloni na zimny prysznic zareagowali pozytywnie i zaczęli nacierać na bramkę rywali. Już w 13. minucie wyrównującą bramkę strzelił Maciej Kowalczyk, po dośrodkowaniu Adama Cieślińskiego. 6 minut później ten ostatni cieszył się ze zdobycia bramki, która wyprowadziła drużynę z Grudziądza na prowadzenie."Piwoszy" w 27. minucie dobił Piotr Ruszkul, który w efektowny sposób minął obrońców ekipy z Brzeska i przerzucił piłkę nad interweniującym bramkarzem. Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie, chociaż okazji ku temu było sporo. Olimpia Grudziądz 3:1 Okocimski Brzesko                                       5' Piotr Darmochwał13' Maciej Kowalczyk19' Adam Cieśliński27' Piotr Ruszkul