Olimpia przegrała w Legnicy

Łukasz Szalkowski
pomorska.pl
Piłkarze Olimpii przegrali w Legnicy. Po słabym meczu grudziądzanie przegrali z Miedzią Legnica 0:2. Bramki dla gospodarzy padały w drugiej części spotkania.

Początek spotkania zwiastował spore emocje. Obie drużyny grały otwarty futbol, dążąc do strzelenia pierwszej bramki. Z biegiem czasu inicjatywę przejęli legniczanie, którzy nie dawali dojść do głosu piłkarzom z Grudziądza. Olimpia gubiła się przy tworzeniu akcji już w środku pola, czego skutkiem był brak strzałów. Często strzelali za to gospodarze, jednak w pierwszej połowie gole nie padły.Drugą część spotkani lepiej rozpoczęła Olimpia, która na moment zepchnęła rywali do obrony. Ten stan rzeczy długo się nie utrzymał, a Miedź zaatakowała z podwójną siłą, co niemal od razu dało im szansę na gola, ale piłka odbiła się od poprzeczki i wylądowała przed linią bramkową.W 65. minucie Daniel Feruga po pięknej dwójkowej akcji dopełnił formalności i umieścił piłkę w siatce. Olimpia pogubiła się, zwłaszcza w obronie, nie potrafiła dobrze się ustawić i co rusz przepuszczała groźne akcje gospodarzy. Drugie ukąszenie legniczan nastąpiło w 88. minucie. Wojciech Łobodziński otrzymał ładne, prostopadłe podanie, znalazł się sam na sam z Fabiniakiem i nie miał problemu z wykończeniem akcji. Olimpia straciła punkty, ale nadal jest na czwartym miejscu w tabeli. Teraz ma jednak trzypunktową stratę do drugiej Wisły Płock i trzeciego Zagłębia Lubin.