Olimpia remisem zabrała awans Niecieczy. Wróbel znów strzela!

Łukasz Szalkowski
Paweł Skraba (pomorska.pl)
Rzutem na taśmę - w ostatniej minucie meczu w Niecieczy Olimpia zdobyła wyrównującą bramkę i oddaliła gospodarzom awans do Ekstraklasy. Po raz drugi w tym sezonie gola zdobył bramkarz Biało-Zielonych - Michał Wróbel.

W niesamowitych okolicznościach zakończył się przedostatni mecz Olimpii w tym sezonie. Grudziądzanie do 92. minuty przegrywali 0:1 po golu Jakuba Biskupa w 50. minucie. Taki wynik był bardzo korzystny dla gospodarzy, bowiem zdobyte w ten sposób trzy punkty wystarczały do awansu do najwyższej klasy rozgrywkowej.Na minutę przed końcem doliczonego czasu gry Biało-Zieloni mieli rzut wolny z lewej strony boiska. Do piłki podszedł Mariusz Kryszak, a w pole karne wbiegł golkiper grudziądzan - Michał Wróbel, który od zdobycia bramki w Katowicach bardzo często decydował się na taki ruch. Gwizdek sędziego i Kryszak wrzuca piłkę w pole karne. Podanie jest idealne, piłka opada w kierunku Michała Wróbla, który nie daje się przepchnąć kilku rywalom i strzela nie do obrony, tuż przy lewym słupku bramki gospodarzy.Piłkarze z Niecieczy byli załamani, byli bowiem tak blisko celu, który teraz znacznie się oddalił. Nie oznacza to, że Termalica zaprzepaściła szansę awansu. Musi jednak wygrać na wyjeździe z Flotą Świnoujście, która również walczy o miejsce dające promocję do Ekstraklasy.Termalica Bruk-Bet Nieciecza 1:1 Olimpia GrudziądzJakub Biskup 50'                                                       Michał Wróbel 90+3'