Olimpia zdemolowana w Katowicach

Łukasz Szalkowski
Paweł Skraba/pomorska.pl
Biało-zieloni nie mieli nic do powiedzenia w Katowicach, gdzie przegrała 0:4 z tamtejszym GKS-em. Mimo porażki, grudziądzanie utrzymali pozycję wicelidera.

Olimpia zagrała w Katowicach słabo. Na plus można zaliczyć tylko pierwsze kilkanaście minut meczu. Grudziądzanie wyraźnie przeważali, utrzymywali się przy piłce i konstruowali ciekawe akcje. Wtedy jednak dominacja biało-zielonych się skończyła. Inicjatywę przejęła natomiast drużyna z Katowic.Udokumentowała ją już w 27. minucie. Duda zdecydował się na strzał sprzed pola karnego, którym zaskoczył Fabiniaka. Do końca pierwszej połowy obraz gry nie uległ zmianie i piłkarze gospodarzy zeszli z boiska zasłużenie prowadząc.Prawdziwą "demolkę" katowiczanie urządzili pod koniec spotkania. W 64 minucie prowadzenie podwyższył Wołkiewicz. Na kolejne bramki kibice GieKSy czekali do 83. minuty, kiedy świetne dośrodkowanie wykorzystał Kamiński. Już minutę później stadion przy ul. Bukowej w Katowicach znów wypełnił się krzykiem szczęśliwych fanów. Czwartą bramkę dla GKS-u zdobył bowiem aktywny przez całe spotkanie Wróbel.Porażka nie wpłynęła na pozycję Olimpii w tabeli. Grudziądzanie nadal zajmuję drugie miejsce, za PGE GKS-em Bełchatów.GKS Katowice 4:0 Olimpia Grudziądz27' Duda64' Wołkowicz83' Kamiński84' WróbelGKS Katowice: Łukasz Budziłek, Alan Czerwiński, Kamil Cholerzyński, Grzegorz Fonfara, Tomasz Wróbel, Janusz Gancarczyk (55' Pietrzak), Bartłomiej Chwalibogowski, Sławomir Duda, Mateusz Kamiński, Adrian Jurkowski, Krzysztof Wołkowicz.Olimpia Grudziądz: Bartosz Fabiniak, Robert Pisarczuk, Marcin Staniek, Michał Łabędzki, Marcin Woźniak, Dariusz Kłus, Marcin Smoliński, Dariusz Gawęcki, Piotr Ruszkul, Maciej Kowalczyk (41' Rogalski), Adam Cieśliński.