Olimpia zremisowała z Dolcanem

Łukasz Szalkowski
Paweł Skraba (pomorska.pl)
PIŁKA NOŻNA. Po emocjonującym spotkaniu i niewykorzystanym rzucie karnym w ostatniej minucie, Olimpia zremisowała z Dolcanem Ząbki 0:0.

Piłkarze Olimpii wyszli na boisko zdeterminowani, by wywalczyć pierwsze ligowe punkty. Początek meczu odbywał się pod dyktando gospodarzy - to oni utrzymywali się dłużej przy piłce i atakowali. Po kwadransie spotkanie się wyrównało, a spadła jakość gry.Nie oznacza to jednak, że brakowało sytuacji bramkowych. Pierwszą grudziądzanie mieli już w 6. minucie, jednak strzał Cieślińskiego minimalnie minął poprzeczkę. W 18 minucie sprzed pola karnego strzał oddał Smoliński i znów zabrakło centymetrów. W 26. minucie bardzo blisko wyjścia na prowadzenie była Olimpia. Rogalski z bliskiej odległości trafił prosto w poprzeczkę.W drugiej połowie nieco lepiej grali piłkarze Dolcanu. W 50. minucie Piesio w sytuacji sam na sam z Wróblem zwlekał ze strzałem i stracił piłkę. Dziewięć minut później powtórzyła się sytuacja z pierwszej połowy, tym razem jednak dla przyjezdnych. Piątkowski otrzymał idealne podanie, strzelił z pierwszej piłki w... poprzeczkę. Trener Asensky zdecydował się na podwójną zmianę. Na boisku pojawili się Grischok i Gawęcki, którzy mieli wprowadzić w grze Olimpii nieco świeżości.W 78. minucie znów świetną okazję mieli grudziądzanie. Trzech zawodników wybiegło do kontrataku. Przeciw nim stanął tylko jeden obrońca Dolcanu. Olimpia niepotrzebnie spowolniła akcję i wszyscy obrońcy zdążyli wrócić na własną połowę. Najlepszą okazję miał w ostatniej minucie doliczonego czasu gry Adam Cieśliński. W zamieszaniu w polu karnym piłkę ręką zagrał jeden z zawodników Dolcanu i sędzia bez namysłu wskazał na "wapno". Rzut karny tradycyjnie wykonywał Cieśliński, który jednak strzelił obok słupka.Tak relacjonowaliśmy mecz Olimpia-Dolcan na żywoOlimpia Grudziądz 0:0 Dolcan ZąbkiOLIMPIA: Wróbel – Woźniak, Staniek, Łabędzki, Gebauer – Kryszak (76. Ruszkul), Kłus – Frańczak (64. Grischok), Smoliński (64. Gawęcki), Rogalski – Cieśliński.DOLCAN: Leszczyński – Hirsz, Klepczarek, Grzelak, Jakubik – Zjawiński (66. Bazler), Chwastek (82. Świerblewski), Osoliński, Piesio, Matuszek – Piątkowski (91. Tataj).Żółte kartki: Łabędzki, Gebauer oraz Piesio, Hirsz, Matuszek, Piątkowski