"One Same" w Teatrze Żydowskim. Byliśmy na próbie spektaklu [ZDJĘCIA]

ap
"One Same" w Teatrze Żydowskim. Byliśmy na próbie spektaklu [ZDJĘCIA]
"One Same" w Teatrze Żydowskim. Byliśmy na próbie spektaklu [ZDJĘCIA] Szymon Starnawski
"One Same" to opowieść o kobietach, które odważyły się żyć inaczej, nie według schematu. Bohaterkami są Helena Rubinstein, Irena Krzywicka, Stephanie von Hohenlohe, Anna Held oraz Sophie Tucker. Premiera spektaklu zaplanowana jest na 4 listopada 2015 roku.

"One Same" w Teatrze Żydowskim. Byliśmy na próbie spektaklu [ZDJĘCIA]

Sztuka "One Same" to spotkanie pięciu niezwykłych kobiet. Żydówek, skandalistek, buntowniczek. Helena Rubinstein jest ortodoksyjną żydówką zamieszkującą krakowski Kazimierz, Irena Krzywicka to postać kontrowersyjna, gorąca zwolenniczka aborcji, która przed wybuchem wojny prowadziła gorszący styl życia, Stephanie von Hohenlohe to księżna, nisko urodzona żydówka i agentka Hitlera, Anna Held zasłynęła ze swoich występów na Broadwayu, a Sophie Tucker to słynna amerykańska śpiewaczka, pochodząca z Tulczyna na Podolu.

Każda z bohaterek stara się żyć własnym życiem, wychodzić poza schemat, być wolną. W spektaklu zostaje postawionych wiele pytań, na które odpowiedź nie jest oczywista. Czy istnieje niebo dla takich kobiet? Czy można być sobą, żyjąc w zgodzie z tradycją? Jaką płaci się cenę za zerwane więzi? Czy skandal ma twarz kobiety i czy za wewnętrzną wolność trzeba zapłacić samotnością?

Na deskach wystąpią Ewa Dąbrowska, Ewa Greś, Sylwia Najah, Alina Świdowska i Ernestyna Winnicka. Premiera odbędzie się 4 listopada 2015 roku.

Czytaj też: Jubileusz teatru Małgorzaty Potockiej. Przed nami spektakl "The Best of Sabat"


Jeśli jesteś zainteresowany patronatem naszemiasto.pl – napisz pod adres patronaty@naszemiasto.pl
Jeśli chciałbyś zrobić projekt niestandardowy z naszemiasto.pl – napisz pod adres projektyspecjalne@naszemiasto.pl



Tulia znowu w kwartecie i to jakim! Mlynkova zasila zespół!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie