ONICO Warszawa - Jastrzębski Węgiel 1:3. Brak Bartosza Kurka zadecydował

Filip Bares
Filip Bares
Sylwia Dąbrowa
ONICO Warszawa osłabione brakiem Bartosza Kurka przegrało w Hali Torwar w Warszawie z Jastrzębskim Węglem 1:3 (25:20, 22:25, 23:25, 25:27) w pierwszym meczu półfinałowym Plus Ligi. W piątek podopieczni Stephana Antigi pojadą do Jastrzębia Zdrój walczyć o życie.

ONICO Warszawa miało już wiele powodów do zmartwień przed środowym spotkaniem. Najpierw okazało się, że kontuzja Bartosza Kurka jest poważniejsza niż się spodziewano, a następnie Zarząd Polskiej Siatkówki odrzucił ich wniosek o tzw. transfer medyczny.

ONICO Warszawa - Jastrzębski Węgiel. Walka o finał bez Bartosza Kurka

MVP mistrzostw świata z zeszłego roku był najjaśniejszym punktem ONICO w tym sezonie, ale jeśli stołeczny zespół zagra w finale to będzie musiał poradzić sobie bez niego - Kurek w trwających rozgrywkach już nie wyjdzie na parkiet. By zminimalizować straty klub wystąpił do Polskiej Ligi Siatkówki o tzw. transfer medyczny, który pozwala na zakontraktowanie zawodnika z innej drużyny nawet w trakcie sezonu - o ile jego kontrakt kończy się w tym samym roku. Zarząd PLS odrzucił jednak wniosek.

ONICO Warszawa - Jastrzębski Węgiel 1:3. Zobacz zdjęcia z hi...

To nie był jednak koniec problemów zdrowotnych ONICO. Już w pierwszym secie kontuzji doznał przyjmujący Bartosz Kwolek i na parkiet już nie wrócił. Mimo tego podopieczni Stephana Antigi byli w stanie utrzymać prowadzenie w pierwszej odsłonie i wygrali ją 25:20.

Drugi i trzeci set należały już jednak do Jastrzębskiego Węgla. Gospodarze popełniali głupie błędy, które kosztowały ich utraty prowadzenia w meczu. W drugiej odsłonie goście wygrali 25:22, a w trzeciej 25:23.

Czwarty set lepiej rozpoczęło ONICO. Stołeczni prowadzili przez pierwszą połowę seta, a goście wyrównali do stanu 16:16. Jastrzębski Węgiel przejął kontrolę nad setem i objął prowadzenie 23:20 - prowadzenie, które roztrwonił, ale i to nie wystarczyło ONICO do zwycięstwa. Goście wygrali ostatniego seta 27:25.

Drugie spotkanie półfinałowe między tymi dwoma drużynami odbędzie się w piątek w Jastrzębskim Zdroju. Dla ONICO będzie to mecz o życie.

Koszykówka: Legia Warszawa - Spójnia Stargard. Stołeczni zwyciężają [ZDJĘCIA]

Koszykówka: Legia Warszawa - Spójnia Stargard. Stołeczni zwy...