ONICO Warszawa - ZAKSA Kędzierzyn - Koźle 0:3. W sobotę mecz ostatnie szansy

Filip Bares
Filip Bares
Sylwia Dąbrowa
ONICO Warszawa przegrało w drugim meczu finałowym PlusLigi z ZAKSĄ Kędzierzyn - Koźle 0:3 przez co znajduje się w trudnej sytuacji. Przy stanie 0:2 w serii podopieczni Stephana Antigi pojadą w sobotę na mecz wyjazdowy, który może zakończyć ich sezon.

ONICO Warszawa przegrała w sobotę pierwszy mecz finału PlusLigi z ZAKSĄ Kędzierzyn - Koźle 2:3, ale gdyby nie błąd sędziowski to podopieczni Stephana Antigi prowadziliby przed środowym spotkaniem 1:0 w serii do trzech zwycięstw. Klub złożył nawet pismo w tej sprawie, ale władze ligi odrzuciły je.

- Musimy jak najszybciej zapomnieć o tym, co w sobotę wydarzyło się w Kędzierzynie, bo inaczej będzie trudno przeciwstawić się ZAKSIE - powiedział przed drugim spotkaniem zawodnik stołecznego klubu Mateusz Janikowski.

Środowy mecz dla ONICO był niezwykle ważny - w przypadku porażki ZAKSA objęłaby prowadzenie 2:0 w serii przed meczem w Kędzierzynie. Od samego początku podopieczni Stephana Antigi nie wyglądali najlepiej - tak jakby myślami byli jeszcze w poprzednim meczu. W pierwszym secie najlepiej spisywał się Antoine Brizard, który kilkukrotnie zaskoczył rywali. Niestety dobra dyspozycja Francuza nie wystarczyła ani w pierwszej, ani w żadnej innej odsłonie meczu.

ONICO w każdym secie grało jak równy z równym, ale ZAKSA w końcówkach zawsze odskakiwała. Warszawiacy najbliżej byli zgarnięcia drugiego seta, ale goście wygrali go na przewagi 26:24.

Trzeci mecz finałowy zostanie rozegrany w sobotę w Kędzierzynie. Dla ONICO będzie to mecz o wszystko.