Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Onkobieg 2015, Warszawa. Pokonaj kilometry charytatywnie

Aleksandra Podgórska
Onkobieg 2015, Warszawa. Pokonaj kilometry charytatywnie
Onkobieg 2015, Warszawa. Pokonaj kilometry charytatywnie materiały prasowe
Bieg, trucht, marsz, spacer, na plecach u taty, a nawet w wózku. W Onkobiegu trasę możesz pokonać w dowolny sposób. Liczy się cel, czyli pomoc pacjentom Centrum Onkologii w Warszawie.

Onkobieg 2015, Warszawa. Pokonaj kilometry charytatywnie


VIII Onkobieg, 6 września 2015, Centrum Onkologii ul. Roentgena 5, godz. 12:30

Onkobieg to również promocja aktywnego spędzania wolnego czasu, a także okazja, aby ustanowić nowy, osobisty rekord przebiegniętych kilometrów.

Przede wszystkim jednak Onkobiegowi przyświeca szczytna idea zbiórki pieniędzy na leczenie podopiecznych Stowarzyszenia SARCOMA. Trasa biegu ma 1350 m i prowadzi dookoła budynku Centrum Onkologii - Instytutu im. Marii Skłodowskiej-Curie oraz Instytutu Hematologii i Transfuzjologii w Warszawie. Bieg trwa 60 minut. W tym czasie każdy uczestnik zawodów może pokonać dowolną ilość kilometrów, maszerując, truchtając czy biegnąc.

Czytaj też: Bieg przez Most, Warszawa 2015. Przebiegną ulicami Białołęki

- ONKOBIEG promuje nie tylko aktywne spędzanie wolnego czasu. Poprzez to wydarzenie chcemy powiedzieć społeczeństwu, czym są mięsaki, jak je rozpoznać i jak z nimi walczyć. Zapraszamy wszystkich – dużych i małych – do wystartowania w ONKOBIEGU, bo dla podopiecznych Centrum Onkologii w Warszawie liczy się każdy przebiegnięty kilometr – informuje Kamil Dolecki, Prezes Zarządu Stowarzyszenia Pomocy Chorym na Mięsaki SARCOMA.

Impreza jest skierowana do wszystkich, którzy po prostu chcą pomóc. Nie ma znaczenia, ile masz lat, co robisz w życiu i jaką masz kondycję. Trasę możesz pokonać nawet z dzieckiem w wózku czy na ramionach.

Czytaj też: Bieg Wegański 2015, Warszawa. Poznaliśmy wstępną trasę [MAPKA]

Bieg rozpocznie się o godz. 12:30, ale rejestracja uczestników potrwa od 10:30. Zbiórka na parkingu Centrum Onkologii przy ul. Roentgena 5. Limit zawodników to 1000 osób.

– Na mięsaka może zachorować każdy, bez względu na wiek czy płeć. Nowotwór przeważnie objawia się w postaci niebolesnego guza, który utrzymuje się przez ponad 6 tygodni. Mięsaki stanowią około 1% wszystkich nowotworów złośliwych u dorosłych i około 15% u dzieci. W Polsce na mięsaka zapada około 1 000 osób rocznie – nieleczony daje przerzuty i może prowadzić do śmierci. Podobnie jak w zeszłym roku, w tej edycji Onkobiegu również pobiegnę, aby zwrócić uwagę społeczeństwa na ten nowotwór i pomóc pacjentom Centrum Onkologii w Warszawie – mówi prof. dr hab. med. Piotr Rutkowski, Kierownik Kliniki Nowotworów Tkanek Miękkich, Kości i Czerniaków w Centrum Onkologii – Instytucie im. Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie, Prezes Polskiego Towarzystwa Chirurgii Onkologicznej. – Ostatnia edycja Onkobiegu przyciągnęła 1000 uczestników, którzy przebiegli łącznie 10503 km. W tym roku liczymy, że przebiegniemy 11 000 km – dodaje Kamil Dolecki.

Czytaj też: 37. PZU Maraton Warszawski. Ostatnia szansa na niższą opłatę startową!


Jeśli jesteś zainteresowany patronatem naszemiasto.pl – napisz pod adres [email protected]
Jeśli chciałbyś zrobić projekt niestandardowy z naszemiasto.pl – napisz pod adres [email protected]


od 12 lat
Wideo

Wybory samorządowe 2024 - II tura

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto