Orest Lenczyk w piątek zawita do Warszawy

Kamil Kwiatkowski
Henryk Kasperczak i Orest Lenczyk
Henryk Kasperczak i Orest Lenczyk Andrzej Banaś / Polskapresse
Orest Lenczyk, trener Śląska Wrocław po raz kolejny zawita na stadion przy ul. Łazienkowskiej. Przez okres pięciu lat wywiózł ze stadionu Legii jedno zwycięstwo, jeden remis i cztery porażki.

W 2006 roku, trenując wówczas GKS Bełchatów Lenczyk doznał przegrał z warszawską Legią tracąc decydującą bramkę w 89 minucie. Po zakończeniu meczu doszło do małej przepychanki między bramkarzem bełchatowian – Piotrem Lechem a trenerem gospodarzy – Dariuszem Wdowczykiem.

Kilka miesięcy później podopieczni Oresta Lenczyka zrewanżowali się legionistom strzelając dwie bramki (Łukasz Garguła i Radosław Matusiak) w ostatnich 15 minutach i wywożąc 3 punkty z ul. Łazienkowskiej.

"Wyzdrowieć i wrócić". Arkadiusz Onyszko czeka na przeszczep
Początek grudnia 2006 roku nie był już tak szczęśliwy dla trenera GKSu. Mierząc się ze stołeczną drużyną w Pucharze Polski w fazie grupowej przegrał 3-1.

Ostatni raz w roli szkoleniowca GKS-u Bełchatów Orest Lenczyk pojawił się na stadionie Legii Warszawa we wrześniu 2007 roku. Mecz ten zakończył się zdecydowaną wygraną legionistów (4-1). Strzelcami bramek dla gospodarzy byli: Takesure Chinyama (dwie), Piotr Giza oraz Miroslav Radović.

Od zera do bohatera. Wawrzyniak walczy o kontrakt

Po opuszczeniu GKS-u Lenczyk został szkoleniowcem Zagłębia Lubin wprowadzając ten klub do Ekstraklasy. Kolejnym klubem, którym „zaopiekował się” Orest była Cracovia.

Pierwsza potyczka „Oro Professoro” jako trenera „Pasów” z warszawską Legią miała miejsce w sierpniu 2009 roku w Pucharze Polski. Wówczas zespół z Krakowa remisując z warszawskim klubem 0-0 doprowadził do dogrywki, w której Legia strzelają dwie bramki wyeliminowała Cracovię.

Zwycięska ławka Politechniki

W piątek mecz Śląska Wrocław z Legią Warszawa. Jak Orest Lenczyk poradzi sobie przy ul. Łazienkowskiej? Czy uda mu się ze Śląskiem Wrocław wywieźć jakiś punkt ze stolicy?

Wiadomości z Twojego miasta prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera!
Prześlij nam swój artykuł lub swoje zdjęcia. Nie masz konta? Zarejestruj się!
Masz firmę? Dodaj ją za darmo do Katalogu Firm.