Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Palenie opon pod Sejmem. Manifestacja przedsiębiorców [FOTO]

Aleksandra Podgórska
Palenie opon pod Sejmem. Manifestacja przedsiębiorców [FOTO]
Palenie opon pod Sejmem. Manifestacja przedsiębiorców [FOTO] Szymon Starnawski
Palenie opon pod Sejmem. W piątek, 7 listopada, setki przedsiębiorców manifestowały pod Sejmem. Protestując przeciw działanom rządowym, demonstracyjnie spalili opony.

Źródło: TVP/x-news

Palenie opon pod Sejmem. Przedsiębiorcy manifestują [FOTO]

"Górnictwo to tylko 3% polskiego PKB. Małe i średnie firmy to 67% polskiego PKB! Dlaczego rząd godzi się na dokładanie kasy do kopalń? Dlaczego rząd w Polsce przedsiębiorcom tylko rzuca kolejne kłody pod nogi?" - na te pytania przedsiębiorcy żądają odpowiedzi.

Czytaj też: Wypadek na Łopuszańskiej. Utrudnienia

Na facebookowym wydarzeniu zachęcali, aby do protestu pod Sejmem przyłączyło się jak najwięcej osób. "Pokażmy im! Niech 800 tys. przedsiębiorców przyjedzie do Warszawy i zacznie palić opony przed sejmem. Może wtedy zaczną z nami rozmawiać i nas słuchać." - apelowali.

Symbolem manifestacji stały się portfele uniesione w górę przez przedsiębiorców. Ten gest skomentował Paweł Tanajno, występujący w imieniu Demokracji Bezpośredniej.
- To te portfele utrzymują i dają dach nad głową politykom - powiedział.

Oto lista podstawowych postulatów przedsiębiorców:
1. Obowiązek podatkowy powstaje w momencie kiedy nastąpiła płatność (proporcjonalnie do jej części, jeśli nie jest to płatność pełna). Nie płacimy podatków od wystawionych faktur tylko od zapłaconych. Dotyczy to zarówno VAT jak i podatku dochodowego. Obecny mechanizm, w którym przedsiębiorca może sobie wyksięgować fakturę jeżeli nie ma płatności w ciągu 180 dni zupełnie nie rozwiązuje podstawowego problemu przedsiębiorcy i nie ułatwia prowadzenia mu działalności.
2. Podniesienie kwoty wolnej od podatku dla jednoosobowych działalności gospodarczych/spółek osobowych oraz innych dochodów osobistych do wysokości co najmniej 12 minimalnych pensji krajowych.
3. Stawka ZUS dla przedsiębiorców wynosząca 10% ich dochodu i tak jak w wypadku dochodów z tytułu wynagrodzenia płatna tylko do kwoty 116,790 zł (30-krotność średniego miesięcznego wynagrodzenia prognozowana na rok kalendarzowy).
4. Chcemy jasnego określenia w ustawie kosztów kwalifikowanych uzyskania przychodu oraz interpretacji wszelkich wątpliwości w tym zakresie na korzyść przedsiębiorcy. Nie może być sytuacji, że nagle Urząd Skarbowy uznaje, że straty, którą przedsiębiorca poniósł na opcjach walutowych nie można zaliczyć do kosztów kwalifikowanych, bo urzędnik może wiedzieć lepiej od przedsiębiorcy o ryzyku prowadzenia działalności?

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Co dalej z limitami płatności gotówką?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto