Park Szczęśliwicki położony jest jest na Ochocie, pomiędzy ulicą Włodarzewską a Drawską. Park powstał w latach 60-tych XX wieku. Nazwa pochodzi od wsi Stenclewice, która w XVI wieku należała do rodziny Stenclewskich. Park zajmuje powierzchnię ponad 30 hektarów. Teren parku, ze względu na wydobycie gliny do cegielni braci Oppenheimów nie został zabudowany umocnieniami Twierdzy Warszawa, leżąc między fortami Szczęśliwice a Rakowiec. Przez starszych mieszkańców Szczęśliwic park nadal bywa nazywany "Glinki" lub "Gllinianki"
Park Szczęśliwicki na Ochocie. Wszystko czego potrzeba, by w...
Park zapewnia atrakcyjne spędzanie czasu wolnego dla tych, którzy uwielbiają kontakt z naturą , spacery, spotkania przy stolikach do gry w szachy i na piknikach. Zachęca do aktywnego wypoczynku w miejscach przystosowanych do jazdy na rolkach i rowerach.
Górka Szczęśliwicka
Tym co wyróżnia park, jest Górka Szczęśliwicka. Powstała ona ze śmieci i gruzów zwożonych tu po II Wojnie Światowej. Do 1997 roku Górka miała wysokość względną 28 m (138,0 m n.p.m). Było to najwyższe sztuczne wzniesienie w Warszawie. Później dzierżawca stoku narciarskiego „podsypał” górkę o 14 m i obecnie ma ona 152 m wysokości n.p.m. Część Górki zajmuje całoroczny stok narciarski.
Górka jest też wspaniałym punktem obserwacyjnym, z którego można obserwować panoramę Warszawy.

Park dla aktywnych
Oprócz wspomnianej już Górki ze stokiem narciarskim, park daje możliwość aktywnego wypoczynku również w inny sposób. To świetne miejsce dla biegaczy oraz tych, którzy lubią chodzić z kijkami. Oprócz tego w parku znajduje się boisko do siatkówki i siatkówki plażowej, odkryty basen, plac na którym można pograć squasha, jest boisko do koszyków oraz liczne ścieżki dla lubiących jeździć na rolkach. W parku są ponadto siłownie plenerowe oraz plac przyrządy do Street Workoutu.

Na terenie parku znajdują się też trzy place zabaw - jeden dla starszych dzieci oraz dwa mniejsze, sąsiadujące ze sobą dla młodszych dzieci. Jest też "pająk" do wspinaczki.
Glinianki Szczęśliwickie
Stawy to pozostałość po wydobyciu gliny. Część wyrobisk zasypano, a dwa połączono ze sobą kanałem tworząc zbiornik Glinianki Szczęśliwickie. Zbiornik nie służy do kąpieli. Stanowi doskonałe miejsce do rekreacji dla wędkarzy. W stawie pływa kilkanaście gatunków ryb.
Zobaczcie też:
Paweł Szrot ostro o "Zielonej Granicy"."To porównanie jest uprawnione"
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Dołącz do nas na X!
Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?