Pewna wygrana Kujawianki w Baruchowie

Michał Arciszewski
Piłkarze Kujawianki (białe stroje) pewnie pokonali w Baruchowie miejscowy GKS 5:1. Michał Arciszewski
W niedzielnym spotkaniu 12. kolejki piłkarze Kujawianki Izbica Kujawska rozgromili na wyjeździe GKS Baruchowo 5:1 (1:1). Po dwie bramki w tym spotkaniu zdobyli Mariusz Gawroński i Bartłomiej Mielczarek, a jedno trafienie dołożył Łukasz Galanciak.

Już pierwsza akcja gości przyniosła efekt bramkowy, gdzie w 3 minucie po klasycznej kontrze i idealnym podaniu Pawła Manelskiego, Mariusz Gawroński z najbliższej odległości pokonał Grzegorza Rudzińskiego. Kibice zgromadzeni na stadionie w Baruchowie na wyrównanie nie musieli długo czekać, bowiem już cztery minuty później były napastnik Kujawianki - Sebastian Nitecki strzałem głową umieścił piłkę w siatce. Po strzelonej bramce piłkarze z Baruchowa dostali wiatr w żagle i coraz odważnie zaczęli atakować bramkę strzeżoną przez Macieja Bednarskiego. Największe zagrożenie podopieczni Dariusza Janika stwarzali po stałych fragmentach gry, ale obrona Kujawianki nie dawała się zaskoczyć. W 36 minucie bliscy strzelenia drugiej bramki byli gospodarze. Z środkowej strefy boiska w pole karne dośrodkował Kamil Chojnacki, a tam strzał głową Sebastiana Niteckiego idealnie wybronił Maciej Bednarski. Dwie minuty przed gwizdkiem kończącym pierwszą połowę atomowy strzał z 16 metrów Krzysztofa Janika na rzut rożny sparował golkiper przyjezdnych.
Drugą połowę podobnie jak pierwszą wyśmienicie rozpoczęli podopieczni Jarosława Grzesiaka. Dwie minuty po wznowieniu gry składną akcję Kujawianki i znakomite podanie Marka Zentkiewicza na bramkę płaskim strzałem zamienił Bartłomiej Mielczarek. W 54 minucie ponownie dali o sobie znać goście z Izbicy Kujawskiej, gdzie po idealnym podaniu Tomasza Wawrzyniaka, Mariusz Gawroński przegrał pojedynek z Grzegorzem Rudzińskim. 18 minut później groźniejszą sytuację stworzyli sobie piłkarze z Baruchowa i w zamieszaniu podbramkowym strzał Janusza Dąbrowskiego obronił Maciej Bednarski. W 76 minucie piłkarze Kujawianki podwyższyli wynik. Łukasz Galanciak idealnie dośrodkował w pole karne, a tam nieupilnowany przez obrońców gospodarzy Bartłomiej Mielczarek strzałem głową nie dał szans bramkarzowi z Baruchowa. Podopieczni Dariusza Janika za wszelką cenę chcieli odwrócić losy meczu, czego dowodem był precyzyjny strzał Arkadiusza Safandowskiego, który świetnie wybronił Maciej Bednarski. To właśnie bramkarz Kujawianki był bohaterem akcji z 86 minuty, gdzie po jego krosowym podaniu futbolówka trafiła do Łukasza Galanciaka, który z łatwością ograł obrońców gospodarzy i płaskim strzałem ulokował piłkę w siatce. Cztery minuty później zawodnicy Kujawiaki zadali ostateczny cios, gdzie po idealnym podaniu Marka Zentkiewicza, Mariusz Gawroński z najbliższej odległości pokonał Grzegorza Rudzińskiego. W doliczonym czasie gry mogła jeszcze paść szósta bramka dla gości z Izbicy, ale futbolówka po strzale Bartłomieja Mielczarka trafiła w poprzeczkę.
16 października 2011, godz.13 - BaruchowoGKS Baruchowo - Kujawianka Izbica Kujawska 1:5 (1:1)Bramki: Sebastian Nitecki (7) - Mariusz Gawroński (3, 90), Bartłomiej Mielczarek (47, 76), Łukasz Galanciak (86).
GKS: Grzegorz Rudziński - Jarosław Tomaszewski, Janusz Dąbrowski, Jędrzej Tomaszewski - Dominik Radziszewski (65. Marcin Okoniewski), Krzysztof Janik, Patryk Olczak, Łukasz Karpiński (25. Jakub Olczak), Kamil Chojnacki - Arkadiusz Safandowski, Sebastian Nitecki.
Kujawianka: Maciej Bednarski - Rafał Kłos, Szymon Pińkowski, Marcin Iżmanowski - Marek Zentkiewicz, Bartłomiej Mielczarek, Paweł Manelski (46. Tomasz Mularski), Łukasz Galanciak, Kamil Kuropatwiński - Tomasz Wawrzyniak (65. Mateusz Jędrzejewski), Mariusz Gawroński.
Żółte kartki: Grzegorz Rudziński, Jędrzej Tomaszewski (GKS) - Szymon Pińkowski, Łukasz Galanciak, Tomasz Wawrzyniak, Marek Zentkiewicz (Kujawianka).
Sędziował: Krzysztof Budziński (Lipno).