Pięć medali mistrzostw Polski w karate tradycyjnym zawodników ITK Włocławek [zdjęcia]

Pięć medali mistrzostw Polski w karate tradycyjnym wywalczyli zawodnicy IKT Włocławek.

Zawody odbyły się w Warszawie. Z sukcesami zakończyli je reprezentanci Instytutu Karate Tradycyjnego we Włocławku, podopieczni Krzysztofa Neugebauera. Srebrny medal w kategorii seniorów w konkurencji kumite (walka) wywalczył Łukasz Rosiak. Do finału dotarł wygrywając walki bez straty choćby jednego punktu. W decydującym pojedynku o złotym medalu było podobnie. Walka z Damianem Stasiakiem, aktualnym mistrzem świata i Europy, zdobywcą Pucharu Świata była bardzo wyrównana i zakończyła się, podobnie, jak dogrywka, wynikiem, 0:0. O zwycięstwie utytułowanego rywala przesądziła dopiero decyzja sędziowska. - Mało kto już we mnie wierzył, ale to był mój dzień. Po dziesięciu latach treningów odniosłem historyczny sukces - powiedział Łukasz Rosiak. - W pełni zrealizowałem program szkolenia nakreślony w tym roku przez Krzysztofa Neugebauera, który zmienił moje myślenie i dopiero teraz rywale walczyli tak jak ja chciałem, a nie odwrotnie. Damian wygrał decyzją sędziów. Bokserska niepisana zasada mówi, że aby wygrać z mistrzem świata, trzeba go znokautować. Myślę, że i tutaj ona zadziałała. W kategorii młodzieżowców (19-21 lat) faworyci do medali nie zawiedli. Piotr Dzierżanowski, aktualny mistrz świata, zdobył srebrny medal w kumite. O porażce z Dawidem Rojowskim z Kluczborka, zadecydował krótki, tylko 60. sekundowy, odpoczynek przed finałowym pojedynkiem. Radosław Dykczyński, wicemistrz świata w konkurencji kata (formy) tym razem trzecie miejsce wywalczył w kumite. W grupie juniorów dwa medal brązowe zdobyła Barbara Gołębiewska. Trzecie miejsce w kumite nie jest niespodzianką, ponieważ to jej koronna konkurencja. Jednak sukces w fukugo (zawodniczki rywalizują na przemian w formie kata i kumite) potwierdza wszechstronność włocławianki - podkreślają szkoleniowcy ITK. Dwa medale to dobra zaliczka przed spodziewanym egzaminem na 1 DAN (czarny pas). Dodajmy, iż wszystkich medalistów ITK będzie można zobaczyć 15 czerwca na specjalnie przygotowanym pokazie karate z okazji Dni Włocławka 2013.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani