Pierwsza Rocznica LUKS ZEFIR Janikowo [zdjęcia]

W sobotę, 18 października młodzi warcabiści uczcili pierwszą rocznicę rejestracji Ludowego Uczniowskiego Klubu Sportowego Zefir Janikowo, turniejem w warcabach stupolowych rozegranym w Klubie Kujawskiej Spółdzielni .

Zawodnicy grali w jednej grupie, ale przeprowadzono klasyfikacje do lat 10, 13 i 16 oraz nagrodzono najlepszego zawodnika niezrzeszonego. W kategorii do lat 16 zwyciężył Szymon Zaleta, który wyprzedził Bartosza Malaka oraz Dawida Trafnego.
Wśród zawodników do 13 roku życia najlepszy okazał się Mateusz Kozaczyński, który wyprzedził drugiego Igora Skonieczny tylko punktacją
pomocniczą. Na trzecim miejscu sklasyfikowany został Kamil Kubiak. W grupie dzieci do 10 lat wygrał Paweł Kozaczyński przed Kacprem Kubiakiem oraz najwyżej sklasyfikowaną z dziewcząt Dominiką Podhorodecką.
Również wśród zawodników niezrzeszonych o 1 miejscu zadecydowała punktacja pomocnicza. Ostatecznie pierwszy był Jakub Głąbiak, a druga Amelia Gralak.
Fundatorem pucharów dla zwycięzców była Kujawska Spółdzielnia Mieszkaniowa w Inowrocławiu, a upominków dla wszystkich zawodników kierownik Klubu KSM „Zefir" w Janikowie pan Sebastian Witkowski.
Tekst i zdjęcia: Dariusz Trafny