Planujesz zakup samochodu używanego? Sprawdź Carvago.com – największą platformę sprzedaży aut online.

Materiał informacyjny Carvago

Jak pokazują badania , popyt na zakup aut używanych w Polsce rośnie – ponad 321,5 tys. samochodów osobowych zostało zarejestrowanych w Polsce w pierwszym kwartale 2021 roku, z czego przeszło 63% z nich stanowiły pojazdy używane, sprowadzone zza zagranicy. Ponieważ zakup używanego samochodu nie należy jednak do najłatwiejszych zadań, Carvago.com wyciąga pomocną dłoń do wszystkich, którzy planują zakup pojazdu. Europejski start-up oferuje dostęp do blisko miliona aut używanych, jednocześnie wprowadzając zupełnie nowe standardy jakości, obsługi klienta i kontroli sprzedaży.

Carvago.com to największa w Europie platforma sprzedażowa samochodów używanych online. Dzięki niej, polscy konsumenci posiadają dostęp do blisko miliona sprawdzonych pojazdów. Oprócz ogromnego wyboru aut używanych, marka oferuje również szereg usług dodatkowych, takich jak profesjonalny audyt techniczny pojazdu, dodatkowe finansowanie na zakup – również pojazdów zza granicy, przedłużoną gwarancję i natychmiastowe ubezpieczenie, a także bezpieczną dostawę auta do domu. Chcąc zapewnić jak najlepszy poziom obsługi, firma na życzenie kupującego przejmuje na siebie również część formalności, m.in. zarejestrowanie pojazdu. Carvago.com oferuje największy wybór aut spośród ofert dostępnych aktualnie na rynku. Zakup samochodu odbywa się w 100% online, łącznie z podpisaniem umowy kupna.

„Carvago.com nie jest zwykłą platformą sprzedażową. To kompleksowa usługa, która znacznie upraszcza proces zakupu samochodu i przenosi go do zupełnie nowego wymiaru w kontekście wygody i bezpieczeństwa. Kupowanie auta jest u nas całkowicie przejrzyste. Gdy klient wybiera samochód z ogólnoeuropejskiej oferty, sprawdzamy jego historię według numeru VIN i poddajemy certyfikowanemu przeglądowi technicznemu, który składa się aż z 270 etapów. Jeśli samochód nie przejdzie go pomyślnie, rekomendujemy alternatywny model. Wybrany pojazd dostarczamy pod dom w ciągu maksymalnie 20 dni roboczych. Gwarantujemy również możliwość zwrotu zakupionego auta w ciągu 14 dni, bez podawania przyczyny.” – mówi Jakub Šulta, CEO platformy sprzedażowej samochodów online Carvago.com.

Odczarować zakup aut używanych

Jak pokazują dane Ministerstwa Cyfryzacji , największy boom na zakup aut używanych miał miejsce w trakcie pandemii, która spowodowała, że część osób zrezygnowała z podróżowania komunikacją zbiorową. W efekcie spora grupa konsumentów zaczęła kupować samochody, co zwiększyło nie tylko podaż, ale też przyczyniło się do wzrostu nieuczciwych praktyk sprzedażowych. Carvago.com, bacznie obserwując trendy i widząc zmiany w zachowaniach zakupowych, postanowiło wprowadzić zupełnie nową jakość. Usługa oferowana przez platformę gwarantuje zakup pojazdu z zachowaniem najwyższych standardów bezpieczeństwa i uczciwości.

“Tworząc Carvago.com, zdecydowaliśmy się na uproszczenie całego procesu zakupu auta, jednocześnie wprowadzając zupełnie nowe, bardzo wysokie standardy jakości i kontroli sprzedaży samochodów z drugiej ręki. Jasne zasady zakupu i transparentność usługi sprawiają, że nasi klienci kupując w Carvago.com, czują się po prostu bezpiecznie. Ponadto gwarantujemy dziesięciokrotnie większy wybór modeli aut niż posiada cały rynek aut używanych w Polsce. Dzięki tak bogatej ofercie, możemy zaoferować klientowi poszukującemu konkretnego pojazdu, blisko 200, zamiast przykładowo 15 propozycji aut do zakupu” – komentuje Jakub Šulta, CEO Carvago.

W Europie dostępnych jest około 7 milionów samochodów używanych, z których Carvago.com, w oparciu o algorytm oceniający różne parametry, oferuje swoim klientom blisko milion dostępnych od ręki samochodów z 14 krajów europejskich, w wieku do 10 lat i maksymalnym przebiegu do 150 000 kilometrów. Gdy klient wyrazi zainteresowanie konkretnym autem, jego stan techniczny jest sprawdzany przez certyfikowany przegląd CarAudit, należący do struktur Carvago.com. Jeśli system wykryje nieprawidłowości lub poważne usterki, klient otrzyma alternatywne propozycje zakupu, a cały proces weryfikacji zostanie powtórzony bez ponoszenia przez klienta dodatkowych kosztów. O surowości wymagań jakościowych samochodów świadczą liczby. Carvago.com przetwarza ponad 6,5 miliona ofert dziennie, ale w swojej ofercie sprzedażowej uwzględnia tylko około 10% tych, spełniających kryteria. Serwis zapewnia dodatkowo bezpłatną sześciomiesięczną gwarancję na każdy samochód, którą klient może przedłużyć do 2 lat.

Unikatowym w skali Europy rozwiązaniem wprowadzonym przez Carvago.com, jest również możliwość zwrotu auta bez podania przyczyny w ciągu 14 dni od zakupu. Dzięki temu, klient może korzystać ze wszystkich możliwości, jakie daje europejskie prawodawstwo w zakresie zakupów online.

Game changer branży motoryzacyjnej

Carvago.com wystartowało ze swoją usługą w Czechach w październiku 2020 roku. Obecnie działa w 7 krajach w Europie, a jeszcze w tym roku planuje ekspansję na rynek niemiecki, rumuński, austriacki, włoski i hiszpański. Polska jest kolejnym krajem, gdzie Carvago.com widzi dla siebie szansę na rozwój i planuje dołączyć do lokalnej społeczności e-commerce w branży motoryzacyjnej.

„Używane samochody cieszą się w Polsce rosnącą popularnością. Nasze analizy pokazują, jakie modele najchętniej wybierają Polacy – są to auta z przebiegiem od 100 do nieco ponad 150 tys. km. Udział sprzedaży tych samochodów w roku 2020 wyniósł aż 42%. Nie bez znaczenia pozostaje w dalszym ciągu budżet – prym wiodą samochody w cenie do 30 tys. PLN. Naszym celem jest dostarczanie tego, co potrzebują polscy konsumenci – czyli aut, na które jest największy popyt, w doskonałym stanie technicznym. Chcemy stać się samochodową platformą zakupową online pierwszego wyboru dla każdego, kto myśli o zakupie używanego pojazdu” – dodaje Jakub Šulta.


Jak Carvago.com zmienia standardy na rynku samochodów używanych?
  • 100% gwarancji technicznej – wszystkie samochody poddawane są certyfikowanemu przeglądowi technicznemu CarAudit, wraz z analizą kontrolną numeru VIN,
  • usługa 100% online – łącznie z podpisaniem umowy, w tym dostawa samochodu pod drzwi klienta,
  • wybór z oferty ponad 750 000 samochodów używanych,
  • 14-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy,
  • przejrzysta gwarancja.

Wideo

Materiał oryginalny: Planujesz zakup samochodu używanego? Sprawdź Carvago.com – największą platformę sprzedaży aut online. - Polska Times

Dodaj ogłoszenie