Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Plebiscyt na nazwę ulicy przy Browarach Warszawskich przedłużony. Wybierz jedną z trzech propozycji

Martyna Konieczek
Plebiscyt na nazwę ulicy przy Browarach Warszawskich przedłużony. Wybierz jedną z trzech propozycji!
Plebiscyt na nazwę ulicy przy Browarach Warszawskich przedłużony. Wybierz jedną z trzech propozycji! Fot. Damian Kujawa
Inwestycja Browarów Warszawskich nabiera rozpędu. Za kilka lat na ogromnym terenie na Woli powstaną m.in. budynki mieszkalne, sklepy i miejsca do rekreacji. Tak ogromna inwestycja przyniesie ze sobą także konieczność zbudowania nowej ulicy. Co istotne, to warszawiakom przypadnie w udziale nadanie jej nazwy. Już tylko do 29 czerwca możecie głosować na jedną z trzech propozycji. Dalsza część artykułu poniżej.

Nowa ulica rozpocznie się przy Bramie Browarów, czyli ulicy Grzybowskiej i połączy ze sobą biurową i mieszkalną część nowego kwartału. Przy części mieszkaniowej spotka się z ulicą Krochmalną. Natomiast kwestię nazwy rozstrzygną mieszkańcy stolicy. Wytypowano trzy propozycje: ulicę Sfinksów Warszawskich, ulicę Haberbuscha i Schielego i ulicę Wolskiej Krachli.

To spośród nich wybierać mogą warszawiacy na stronie plebiscytu - www.twojaulica.pl. Choć pośpiech jest wskazany – głosowanie trwa tylko do 29 czerwca - przed podjęciem decyzji warto dowiedzieć się, co mają do powiedzenia kuratorzy muzeum na temat każdej z propozycji. Jak podkreśla organizator głosowania, każda z nazw ma swoje odzwierciedlenie w historii Browarów i nawiązuje do wolskiego dziedzictwa. Oto trzy propozycje, na które można oddawać głos oraz ich opisy:

ulica Sfinksów Warszawskich
„Przez niemal sto lat na etykietach piwa warzonego na Woli widniał wizerunek sfinksa. Egzotyczny symbol był odzwierciedleniem dwóch figur, które strzegły wejścia do warzelni Haberbuscha i Schielego oraz ich sekretnych receptur. Ale skąd kamienne sfinksy wzięły się w XIX-wiecznej Warszawie? Ta zagadka wciąż czeka na rozwikłanie”,

ulica Haberbuscha i Schielego
„Niezastąpiony duet – Haberbusch i Schiele. Od niewielkiego browaru rozpoczęli swoją historię przedsiębiorczości. Odwaga, nieszablonowe myślenie, szukanie innowacji – tacy byli nasi warszawscy browarnicy. Może to właśnie oni nadal powinni witać tych, którzy odwiedzą nowe Browary Warszawskie?”,

ulica Wolskiej Krachli
„To Wola stała się miejscem, gdzie piwo nabrało nowego charakteru - porcelanowy korek, który na dłużej zatrzymywał aromat słynnego „haberbuszka” i szklana butelka były nowościami wprowadzonymi w Browarach Warszawskich. Krachla, choć zaczerpnięta z Austrii, to właśnie od wolskich browarników rozpoczęła swoją karierę w Polsce”.

Plebiscyt trwa do 29 czerwca, a głos można oddaćpod tym linkiem


emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Drożeją motocykle sprowadzane z Niemiec

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto