MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Płocka policja szuka chętnych do pracy

seb
Fot. Paweł Kubicki
Fot. Paweł Kubicki
Komenda Miejska ogłasza nabór dla osób, którym marzy się praca w policji. Wiek, ani płeć nie są ważne Kandydaci muszą mieć: co najmniej średnie wykształcenie, obywatelstwo polskie, nieposzlakowaną opinię, zdolności ...

Komenda Miejska ogłasza nabór dla osób, którym marzy się praca w policji. Wiek, ani płeć nie są ważne

Kandydaci muszą mieć: co najmniej średnie wykształcenie, obywatelstwo polskie, nieposzlakowaną opinię, zdolności fizyczną i psychiczną do służby w formacjach uzbrojonych, być niekarani, w pełni korzystać z praw publicznych, a mężczyźni uregulowany stosunek do służby wojskowej.

Chętni do służby będą musieli przebrnąć przez test wiedzy – 40 pytań z zakresu funkcjonowania administracji publicznej, bezpieczeństwa publicznego oraz wiedzy o społeczeństwie, test sprawności fizycznej – sprawdza takie cechy jak zwinność, siła i wytrzymałość; tu trzeba zaliczyć tor przeszkód w czasie nieprzekraczającym minuty i 45 sekund oraz test psychologiczny MultiSelekt – to badanie predyspozycji intelektualnych i osobowych do służby w policji.

Ponadto, kandydaci będą musieli poddać się badaniom, na podstawie których komisja lekarska określi ich zdolność psychiczną i fizyczną do służby. A tzw. wywiad zorganizowany pozwoli ocenić ich umiejętność formułowania myśli i motywację do służby w policji.
- Ta praca wymaga szczególnych predyspozycji, stąd konieczność możliwie wszechstronnego sprawdzenia kandydatów – mówi komendant Jarosław Brach. – Policjant codziennie styka się z różnymi wydarzeniami i musi umieć błyskawicznie podejmować decyzję, nieraz także o użyciu broni, więc do służby muszą trafić osoby twarde, ale odpowiedzialne.

Kto przejdzie przez sito rekrutacji, dostaje skierowanie do macierzystej jednostki, gdzie składa ślubowanie i zostaje skierowany na półroczne przeszkolenie w jednej ze szkół policyjnych w kraju.
W trakcie szkolenia młodzi policjanci mogą liczyć na ok. 1,2 tys. zł do ręki. Po powrocie do swojej jednostki na ok. 600 zł więcej. Do tego dochodzą m.in. tzw. trzynastka, sort mundurowy, pokrycie kosztów dojazdów do pracy, tzw. równoważnik za brak mieszkania czy dofinansowanie do wypoczynku dla funkcjonariuszy i ich rodzin.

Co ważne, już po 15 latach pracy policjant może przejść na emeryturę, która aktualnie wynosi 40 proc. ostatniego wynagrodzenia. - Zapraszam wszystkich, którzy chcieliby zakosztować życia w mundurze – zachęca Brach. – I choć to praca lekka nie jest, to na pewno potrafi dać dużo satysfakcji.

Starania o przyjęcie do służby w Płocku należy zacząć od wizyty w komendzie miejskiej przy ul. Słowackiego 4/1 – w pokoju nr 213 na drugim piętrze, gdzie mieści się Zespół Kadr i Szkolenia (tel. 024 266 12 49 i 024 266 15 10). Tam kandydaci podczas rozmowy wstępnej uzyskają informacje o tym, jak przebiega procedura naboru, dostaną ankiety i dokumenty do wypełnienia, pracownicy odpowiedzą na wszelkie pytania.

od 7 lat
Wideo

Zakaz krzyży w warszawskim urzędzie. Trzaskowski wydał rozporządzenie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto