[PlusLiga] Neckermann AZS PW - Jastrzębski Węgiel 0:3 [zdjęcia]

W sobotę w Hali Arena odbył się pierwszy mecz II rundy PlusLigi. Inżynierowie podejmowali drużynę Jastrzębskiego Węgla. Kibice i zawodnicy liczyli na powtórkę sprzed roku, kiedy to udało im się pokonać tego przeciwnika 3:1.

Niestety, pomimo że zwycięstwo było bardzo blisko, nie udało się wygrać meczu. Obie drużyny zaprezentowały dobrą grę, warszawiacy nie odstawali od swoich rywali. Jednak nie udało im się urwać rywalom nawet jednego punktu.

Pierwszy set rozpoczął się wyrównaną grą punkt za punkt. Po drugiej przerwie technicznej gospodarzom udało sie wypracować dwa punkty przewagi. Jednak końcówka należała do gości i to oni, dzięki zablokowaniu ataku Serihy Kapelusa, wygrali pierwszego seta.

Drugi set rozpoczął się niezbyt skuteczną grą po obu stronach siatki. Inżynierom udało się uspokoić grę i po pierwszej przerwie technicznej sukcesywnie powiększali zdobytą przewagę. Po drugiej przerwie goście otrząsnęli się i szybko doprowadzili do remisu. Końcówka seta była niezwykle wyrównana, wydawało się, że gospodarzom uda się doprowadzić do remisu w setach, jednak znowu zabrakło opanowania i kolejny punkt powędrował do zawodników z Jastrzębia.

Początek trzeciego seta należał do gości. Udało im się uzyskać dwupunktową przewagę, którą sukcesywnie powiększali. Przy stanie 6:11 na zagrywce stanął Kuba Bednaruk. Dzięki jego piłkom udało się gospodarzom nieco odrobić straty i na drugą przerwę techniczną schodzili mając tylko 2 punkty do odrobienia. Po przerwie świetną grą popisał się Rafał Buszek. Dzięki jego atakom oraz kilku swoim błędom goście stracili przewagę i gospodarze wyszli na dwupunktowe prowadzenie. Znowu wydawało się, ze uda się im wygrać seta. Ale tym razem również zabrakło sił w końcówce. Przy stanie 23:21 zawodnicy z Jastrzębia dali pokaz opanowania i w pięknym stylu zdobyli 4 unkty pod rząd, odbierając tym samym warszawiakom resztki nadziei.