Pływacy Bobrów przywieźli z Kędzierzyna-Koźla worek medali

Sławek Oskarbski
archiwum
Troje zawodników MKP Bobry Dębica rywalizowało w VI Międzynarodowych Mistrzostwach Miasta Kędzierzyn-Koźle w pływaniu "Koziołki Pływackie 2013". Wszyscy zdobyli po kilka medali.

Najlepszą pływaczką zawodów została Paulina Ożóg, która czterokrotnie stawała na najwyższym stopniu podium - 100 metrów stylem dowolnym, 50 i 100 m st. klasycznym i 200 zmiennym. Poza tym była trzecia na 50 m st. dowolnym. Na dystansie 100 m st. dowolnym czasem 59,71 sek. pobiła 31-letni rekord Podkarpacia.Pięć medali przywiózł także Maciej Bochnowski. Jego dorobek to trzy złote krążki (100 i 400 m st. dowolnym oraz 200 m st. motylkowym) i dwa brązowe (200 m st. dowolnym i 100 m st. motylkowym).Trzy brązowe medale zdobyła Paula Sroczyńska w konkurencjach 200 i 400 m st. dowolnym oraz 100 m st. grzbietowym. W zawodach wystartowało ponad 300 zawodników z kraju i zagranicy.

Gazeta Lubuska. Winiarze liczą straty po przymrozkach.