Pływacy z grudziądzkiej Orki ścigali się we Władysławowie

sxc.hu
5 zawodników i 6 zawodniczek Klubu Pływackiego Orka uczestniczyło w VI Ogólnopolskich Zawodach Pływackich Norda Swim.

Zawody odbyły się na basenie Centralnego Ośrodka Sportu we Władysławowie. Uczestniczyło w nich 190 zawodników z 12 klubów Północnej Polski.- Nasi zawodnicy, którzy startowali wśród 10- i 11-latków ośmiokrotnie uplasowali się w pierwszej szóstce nagradzanej dyplomami, a w punktacji drużynowej zajęli 6 miejsce - mówi Damian Zbrzeźny, trener klubowy. - Najlepiej wystartowali Karolina Rosińska i Jakub Wierucki, którzy w swoich występach dwukrotnie dopłynęli na drugim miejscu, Karolina na 100 m stylem zmiennym i grzbietowym, a Kuba na 50 m stylem motylkowym i 100 m zmiennym. Na 100 m stylem grzbietowym 4 miejsce zajęła Agnieszka Kamińska, a 5 miejsce Brajan Jaworski wśród jedenastolatków i Nikodem Krzywkowski wśród dziesięciolatków.Stawkę finalistów uzupełnił Nikodem Rozwadowski, który w wyścigu na 50 m stylem motylkowym był 6.W najbliższym czasie młodzi zawodnicy Orki wystartują w kolejnych zawodach kontrolnych w Toruniu i Brodnicy, a następnie 25-26.05. w Ogólnopolskich Drużynowych Zawodach Dzieci 10- 11-letnich, które będą okazją do konfrontacji z pływakami całej Polski. źródło: materiały nadesłane