MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Pociągiem do Zegrza po 28 latach. Nowe połączenie ucieszy warszawiaków. Inwestycja za 45 milionów złotych gotowa jeszcze w tym roku

Michał Mieszko Skorupka
Michał Mieszko Skorupka
Pociągiem do Zegrza po 28 latach. Inwestycja za 45 mln zł gotowa jeszcze w tym roku
Pociągiem do Zegrza po 28 latach. Inwestycja za 45 mln zł gotowa jeszcze w tym roku PKP Polskie Linie Kolejowe
Po 28 latach przywracane jest połączenie kolejowe do Zegrza - poinformowały w najnowszym komunikacie PKP Polskie Linie Kolejowe. Inwestycja, której koszt szacuje się na 45 milionów złotych ma zostać zakończona jeszcze w tym roku. Tory na trasie Wieliszew - Zegrze Południowe to dobra wiadomość dla okolicznych mieszkańców oraz warszawiaków, którym nowe połączenie usprawni dojazd nad Jezioro Zegrzyńskie.

PKP Polskie Linie Kolejowe poinformowały w specjalnym komunikacie, że trwa budowa toru od Zegrza Południowego do Wieliszewa. Inwestycja, której koszt opiewa na 45 milionów złotych, to znakomita informacja dla okolicznych mieszkańców, którzy dzięki nowemu połączeniu zyskają wygodny transport do pracy i szkół. Przedsięwzięcie usprawni także dojazd nad Jezioro Zegrzyńskie.

Pociągiem do Zegrza po 28 latach. Inwestycja za 45 mln zł gotowa jeszcze w tym roku

Pociągiem do Zegrza po 28 latach. Nowe połączenie ucieszy wa...

Po 28 latach przywracane jest połączenie kolejowe do Zegrza. W budowie tor i nowe perony od Zegrza Południowego do Wieliszewa. Mieszkańcy zyskają wygodny dojazd do pracy i szkół. Będzie dobre połączenie pociągami nad Jezioro Zegrzyńskie - informują PKP Polskie Linie Kolejowe na Twitterze.

Nowy przystanek, tory i sieć trakcyjna

Jak informują PKP Polskie Linie Kolejowe, na nowej trasie zbudowany zostanie dodatkowy przystanek Wieliszew Centrum, w rejonie skrzyżowania linii kolejowej z ul. Modlińską (droga wojewódzka 631).

Będą mogli z niego korzystać wszyscy podróżni dzięki przygotowaniu dojść dla osób o ograniczonej możliwości poruszania się. Zwiększy się poziom bezpieczeństwa na przejeździe kolejowo-drogowym. Przejazd zostanie przebudowany i wyposażony w sygnalizatory i rogatki - czytamy w komunikacie.

Dodatkowo, na stacji Zegrze Południowe trwa budowa dwóch nowych peronów.

Od strony Wieliszewa wykonawca przygotowuje teren dla nowego toru. Następnie układane będą podkłady i szyny. Montowane są fundamenty słupów sieci trakcyjnej. Wzdłuż linii układane są kable służące do obsługi urządzeń sterowania ruchem kolejowym. Prace na linii Wieliszew - Zegrze Południowe oprócz budowy nowych torów, obejmują także montaż rozjazdów. Będzie zamontowana sieć trakcyjna. Prowadzenie ruchu pociągów zapewni nowoczesny system sterowania - informują PKP Polskie Linie Kolejowe.

Pociągiem do Zegrza po 28 latach. Inwestycja za 45 mln zł gotowa jeszcze w tym rokuPKP Polskie Linie Kolejowe

Z Warszawy nad Jezioro Zegrzyńskie

Inwestycja na linii Wieliszew - Zegrze Południowe poprawi atrakcyjność regionu, wpływając przede wszystkim na lepszy dostęp do kolei w północnej części Mazowsza. Przedsięwzięcie zapewni także wygodniejszy dojazd mieszkańcom gmin położonych wzdłuż linii kolejowej do Warszawy, a mieszkańcom stolicy nad Jezioro Zegrzyńskie. Podróż z Wieliszewa (do którego warszawiacy mogą dostać się m.in. linią SKM) do Zegrza Południowego potrwa około 4 minuty. Pociągi pasażerskie na tej trasie pojadą z prędkością 80 kilometrów na godzinę.

Projekt "Prace na linii kolejowej nr 28 Wieliszew - Zegrze" jest dofinansowany w 80 proc. ze środków Funduszy Europejskich w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014 - 2020. Realizacja zadania odbywa się w systemie "projektuj i buduj”.

Zakończenie inwestycji zaplanowano w IV kwartale 2022 roku.

od 7 lat
Wideo

Pogoda na Boże Ciało i długi weekend

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto