Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Podbeskidzki Przegląd Muzyczny 2017 szansą dla młodych kapel

KLM
materiały prasowe PPM
Sonbird, iLe Fleur oraz Anna Mysłajek z zespołem wstąpią w finale 6 edycji Podbeskidzkiego Przeglądu Muzycznego, jaki dziś, w piątek 25 sierpnia, o 18.00 rozpocznie się na starówce. Gwiazdą finałowego koncertu będzie zespół Riffertone.

Podbeskidzki Przegląd Muzyczny to wydarzenie, które promuje zespoły rockowo-bluesowe z różnych stron Beskidów. Finaliści to zespoły wyłonione przez jury w trakcie wakacyjnych, piątkowych koncertów.
- Zrobiliśmy maksimum tego, co się dało: piątek dla młodzieży i to z różnymi muzycznymi stylami, bo mieliśmy nawet hip-hop - mówi Jarosław Zabłocki ze stowarzyszenia Podbeskidzki Przegląd Muzyczny. - Dajemy szasnę młodym. Jesteśmy zadowoleni, bo jest ruch - dodaje.

Organizator wydarzenia przyznaje, że pojawia się dużo młodych ludzi, którzy chcą grać i występować na scenie.
- I to są zjawiska, które rokują. A to jest fajne. Niektórzy na początku wstydzą się wystąpić, bo grają gdzieś w garażach, albo w małym pubie. A tu jest duża scena, plac, przestrzeń i trema. Ale po to jesteśmy, by pomóc im zwalczyć tę tremę, by uwierzyli w siebie - zaznacza Zabłocki.

Dziś jako pierwszy na starówce wystąpi zespół Sonbird. Tworzy go czwórka przyjaciół - Dawid Mędrzak (wokal, gitara elektryczna), Kamil Worek (gitara elektryczna), Maciek Hubczak (perkusja) i Tomek Kurowski (gitara basowa), którzy mimo młodego wieku pięknie potrafią opowiadać o emocjach i przekładać je na muzykę. Choć powstali zaledwie rok temu, to zdążyli swoją twórczością zwrócić na siebie uwagę. Wydany w sierpniu 2016 r. debiutancki mini album „Wspomnienia z Poprzedniego Życia”, na poważnie zapoczątkował ich aktywność koncertową. Wystąpili m.in. na Enea Spring Break Festival, Sofar Sounds Krakow, BalconyTV Poznań, a także u boku LemOn, Myslovitz czy Clock Machine.

Le Fleur istnieje od 2004 r. Ich muzyka to połączenie ciekawych gitarowych brzmień z elementami elektronicznymi oraz melancholijnym rockowym stylem. W obecnym składzie gra od 2010 r. i ma na koncie koncerty w całej Polsce. Najważniejsze z nich to supporty przed Kult, Hey, Myslo-vitz, Closterkeller czy Agressiva 69.

Trzecią z finalistek jest Anna Mysłajek, wokalistka i autorka tekstów, laureatka Festiwali Piosenek Poetyckich i Autorskich. Założycielka zespołu Anna Mysłajek & Oshalala oraz późniejszej Mono Lizy, której towarzyszyli klawiszo-wiec Wojciech Zaborowski i perkusista Wojciech Kurek. W latach 2011 - 2015 była frontmanką bielskiej formacji Buenos Agres. Jej obecny autorski projekt solowy to mieszanka melodyjnego pop rocka z elementami funku i soulu. Wszystko to podparte szczerymi i osobistymi tekstami. Na scenie towarzyszą jej Sebastian Adam-czewski (gitara), Robert Okręglicki (bas) i Andrzej Obuchowski (perkusja).

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak działają oszuści - fałszywe SMS "od najbliższych"

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Podbeskidzki Przegląd Muzyczny 2017 szansą dla młodych kapel - Bielsko-Biała Nasze Miasto

Wróć na bielskobiala.naszemiasto.pl Nasze Miasto