Poland Bike Marathon. Wielki finał w Legionowie (ZDJĘCIA)

Poland Bike Marathon 2011 na mecie. Trzynasty i zarazem ostatni etap trzeciego sezonu cyklu wyścigów dla amatorów jazdy na rowerach górskich, organizowanego przez Grzegorza Wajsa, został rozegrany w Legionowie. Frekwencja dopisała. Na starcie stanęło pół tysiąca osób, w tym m.in. uczestnik tegorocznego Tour de Pologne Michał Podlaski. Legionowo drugi raz z rzędu znalazło się na mapie Poland Bike, ale tym razem debiutowało jako arena finałowa cyklu. Trasa zupełnie zmieniona w porównaniu do zeszłorocznej, malownicza, pełna uroku, ale i niezwykle wymagająca, obfitująca w sporo technicznych zjazdów i podjazdów. A na mecie na miłośników dwóch kółek czekała moc nagród. Impreza godna finału Poland Bike Marathon!

Na najdłuższej trasie MAX (44 km) najszybszy okazał się Radosław Rękawek (Kross Racing Team), który po pasjonującym finiszu minimalnie wyprzedził Patryka Piaseckiego (Renault ECO2 Team) i Ernesta Kurowskiego z Józefowa. Wśród kobiet zwyciężyła niesamowita w tym sezonie Agnieszka Sikora z Łomianek, przed Mają Busmą i Jolantą Kowalską (obie z Legionowa - BSA Pro Tour). Dystans MINI (26 km) najszybciej pokonał Piotr Kiraga (CST Puławy), wyprzedając Patryka Białka z Jasienicy i Mateusza Szymańskiego (LKK Start Tomaszów Mazowiecki). W gronie kobiet triumfowała Agnieszka Kostka (BSA Pro Tour), przed Moniką Grzebinogą (FSL MTB Team) i Mają Borowiec (AGR Welodrom).

Na trasie FAN (7 km) uczniowie i uczennice szkół podstawowych ścigali się w otwartych mistrzostwach Legionowa w kolarstwie górskim. Mistrzami Legionowa zostali: Weronika Janikowska (BSA Pro Tour), Klaudia Czabok (BGŻ WKK Team), Patryk Dąbski (BSA Pro Tour) i Albert Karolonek (UKK BDC Huragan Wołomin). Klasyfikację drużynową w Legionowie wygrał Renault ECO2 Team, przed Kliwer Bike Team i Świat Rowerów Racing Team, natomiast w rywalizacji rodzinnej zwyciężyli Żołek, przed Kado i Lipowieckimi. Swoje wyścigi mieli też najmłodsi. W Mini Crossie na terenie Miasteczka Poland Bike jeździły dzieci w wieku 2-4 i 5-7 lat.

Koniec wieńczył dzieło. W Legionowie nastąpiła finałowa dekoracja uczestników Poland Bike Marathon 2011. Firmy BDC BIKE, ŚWIAT ROWERÓW, DECATHLON i RETRO w wyjątkowy sposób doceniły najlepszych maratończyków z klasyfikacji generalnej cyklu. Sześć osób z każdej kategorii wiekowej na dystansach MAX, MINI i FAN zostało zaproszonych na podium i scenę, gdzie czekały rowery górskie, kolarskie akcesoria, upominki pieniężne w postaci kart podarunkowych, puchary, statuetki, medale i inne cenne nagrody rzeczowe. Klasyfikację drużynową Poland Bike Marathon 2011 wygrały ex aequo ekipy Renault ECO2 Team i Świat Rowerów Racing Team, a trzecie miejsce zajął Kliwer Bike Team. W punktacji rodzinnej triumfowali Żołek, przed Kado i Majewskimi.

Super-nagrodę przygotowała pracownia rowerowa JAKOOBCYCLES. Wśród uczestników Poland Bike Marathon 2011 został rozlosowany niezwykle atrakcyjny Hardcore Cruiser. Jego właścicielką została Ewa Janowska-Kotowska z Warszawy. – Kapitalna impreza, jestem pod wrażeniem świetnego kolarskiego widowiska i zabawy dla całych rodzin. Cieszę się, że Legionowo i okolice znów opanowali miłośnicy jazdy na dwóch kółkach. Duży wzrost frekwencji pokazuje, że Poland Bike Marathon rozwija się w dobrym kierunku. Zapraszam na kolejny Poland Bike już w przyszłym roku – podsumował prezydent Legionowa Roman Smogorzewski. Wielki Finał Poland Bike Marathon 2011 był zarazem zaliczany do cyklu „Czterech Pór Roku z Poland Bike”. Legionowo stanowiło trzeci etap pod hasłem „Jesień”. Zwycięzcy otrzymali dodatkowe nagrody w postaci prac plastycznych dzieci z Miejskiego Ośrodka Kultury w Legionowie.

Źródło: materiały prasowe

Codziennie najświeższe informacje z Warszawy na Twoją skrzynkę. Zapisz się do newslettera!