Politechnika Warszawska i SGH przechodzą na tryb zdalny. Uniwersytet Warszawski tylko w uzasadnionych przypadkach

Kamil Jabłczyński
Kamil Jabłczyński
Szymon Starnawski
Udostępnij:
5 fala koronawirusa w Polsce się rozpędza. Minister Zdrowia zapowiedział, że zdalnie będzie pracować, na tyle na ile to możliwe, administracja publiczna. Dziś wiemy, że na nauczanie zdalne, ale też egzaminowanie, przejdzie Politechnika Warszawska czy SGH. Nieco inaczej sytuacja wygląda na Uniwersytecie Warszawskim.

Zgodnie z postanowieniem rektora Politechniki Warszawskiej, prof. dr hab. inż. Krzysztofa Zaremby, w okresie od dnia 24 stycznia do dnia 22 lutego 2022 roku podstawowym trybem realizacji zajęć dydaktycznych w Politechnice Warszawskiej jest tryb zdalny. Weryfikację osiągnięć efektów uczenia się w formie m.in. sprawdzianów, prezentacji projektów i innych zaliczeń przeprowadza się w trybie zdalnym. Egzaminy przeprowadzane w ramach zimowej sesji egzaminacyjnej odbywają się w trybie zdalnym.

Początek sesji egzaminacyjnej na Politechnice Warszawskiej przypada w tym roku na 2 lutego i potrwa do 15 lutego. W tym czasie z wielu przedmiotów konieczne jest zrealizowanie zaliczeń dla całych grup liczących często po kilkadziesiąt osób. Zdecydowano się odgórnie narzucić, że profesorowie i prowadzący zajęcia będą musieli przeprowadzić zaliczenie studentów w trybie zdalnym.

Podobną decyzję podjęto w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Na podstawie rekomendacji Zespołu ds. COVID-19 z 12 stycznia 2022 r. rektor SGH prof. Piotr Wachowiak podjął decyzję o kontynuacji nauczania zdalnego w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie w terminie od 15 stycznia do 18 lutego 2022 r.

Na taki krok nie decyduje się największa stołeczna uczelnia

Uniwersytet Warszawski w poprzednich latach akademickich realizował zajęcia i zaliczenia w trybie zdalnym. Na początku obecnego roku akademickiego rektor UW prof. Alojzy Z. Nowak zdecydował o przywróceniu trybu stacjonarnego. Powoływał się wówczas między innymi na liczne głosy płynące ze strony społeczności akademickiej na uczelni. Jednocześnie zapewniając możliwość realizacji wybranych zajęć dydaktycznych w trybie zdalnym.

Jak to wygląda w tym momencie?- Ze względu na sytuację epidemiczną władze wydziału lub kierownicy jednostki dydaktycznej mogą podjąć decyzję o czasowym prowadzeniu zajęć w formie hybrydowej lub zdalnej - przekazała rzeczniczka UW Anna Modzelewska, cytowana przez serwis TVN Warszawa. Odgórnej decyzji o przeniesieniu wszystkich zajęć jednak nie będzie.

15 listopada 2021 roku poinformowano, że w przypadku, w którym sytuacja epidemiczna oraz liczba potwierdzonych zachorowań wśród studentów, doktorantów lub pracowników jednostki dydaktycznej wskazuje na bardzo wysokie prawdopodobieństwo rozprzestrzeniania się wirusa SARS-CoV-2, zajęcia prowadzone zasadniczo w trybie stacjonarnym mogą zostać czasowo przeniesione do trybu zdalnego na czas nie dłuższy niż 2 tygodnie.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Jurij Belous o definicji ludobójstwa

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie